Wrocław to piękne miasto, które kryje w sobie niesamowitą historię i posiada wiele zabytków. Właśnie w tym mieście znajduje się także ogrom atrakcji dla turystów. Nie wszystkie są oczywiste i tradycyjne. Jak najbardziej w tym mieście odkryjemy nieznane, będziemy zaskoczeni. Wrocław to miasto, które warto odwiedzać, bo co chwilę mamy możliwość wziąć tutaj udział w różnych wydarzeniach. Wakacje to idealny czas na zwiedzanie Wrocławia. Jakimi atrakcjami nas on zaskoczy?

Dzielnica Nadodrze i piękne murale

Wiele polskich miast może się poszczycić interesującymi zbiorami i galeriami malarstwa mniej lub bardziej wielkoformatowego. Jak najbardziej ze sztuką możemy obcować również we Wrocławiu. Spacerując z pewnością natkniemy się na niejedno dzieło ulicznego twórcy. Murali jest tutaj naprawdę cała masa. Większość z nich fantastycznie wpisuje się w okoliczny krajobraz i nie jest nachalne czy chamskie. Uliczne murale to prawdziwe dzieła sztuki i spodobają się każdemu. W dzielnicy Nadodrze możemy pospacerować i podziwiać tego typu projekty. Wiele z nich ma ciekawy przekaz. Warto spróbować go odgadnąć.

Przedmieście Oławskie i stare kamienice

Ciekawą atrakcją w każdym mieście jest specyficzna architektura. We Wrocławiu warto poświęcić chwilę czasu na spacer po Przedmieściu Oławskim. Tutaj będziemy mogli podziwiać stare kamienice, na których już widać upływający czas. Jednak zachowały one swoją świetność i przyjemnie się na nie patrzy. Osiedle na którym są położone obejmuje część zwaną „Trójkątem Bermudzkim”. Przez osiedle przepływa rzeka Oława i na nią także warto zwrócić uwagę. Spacer w tej części Wrocławia to konieczność.

Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu

Osoby, dla których wizyta w muzeum nie jest karą na pewno docenią obecne we Wrocławiu Muzeum Etnograficzne. Mamy tutaj możliwość podziwiać sztukę ludową Dolnego Śląska. Działa ono od 1954r. więc udało się już uzbierać sporą kolekcję wystaw i co roku są one zmieniane, ulepszane. Jak najbardziej tutaj warto śledzić informacje o tym, jakie wystawy czasowe obecnie się tutaj znajdują i zwiedzić jedną z nich.

Miejskie plaże i beach bary nad Odrą

Latem okolice nad Odrą zamieniają się w plaże i miejsca odpoczynku. Właśnie one przyciągają wielu turystów, którzy uwielbiają taki odpoczynek. Na gości czeka piasek, leżaki, stoisko z lodami, mobilna kawiarnia. Z pewnością tutaj uda się nam także zjeść dobrą przekąskę. Cała przestrzeń nad Odrą jest zagospodarowana i ładnie oświetlona. Właśnie tutaj warto przyjść z całą rodziną i przyjaciółmi i cieszyć się odpoczynkiem. W weekendy możemy tutaj cieszyć się muzyką na żywo i koncertami.

Wrocław to miasto, które tętni życiem i szczególnie w sezonie letnim na pewno nie będziemy się tutaj nudzić. Zdecydowanie poświęcić trochę czasu na zwiedzenie najważniejszych atrakcji w mieście. A jest ich mnóstwo i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Atrakcje są cały czas ulepszane i dostępne dla turystów. Wystarczy tylko przyjechać i cieszyć się urokami miasta.