W stolicy Dolnego Śląska kilka lat temu powstała fontanna. Jest największa w Polsce i jedna z największych w całej Europie. Poza ogromną powierzchnią ten obiekt jest wyjątkowy również dlatego, że jest to fontanna multimedialna, jej pokazy przyciągają prawdziwe rzesze osób, zarówno tych na stałe mieszkających we Wrocławiu jak i przyjeżdżających do miasta jedynie w celach turystycznych. Co takiego oferuje Wrocławska Fontanna Multimedialna?

Wrocławska Fontanna Multimedialna w liczbach

Wrocławska Fontanna Multimedialna to, jak wspomniano, największy tego rodzaju obiekt w naszym kraju. Jej wymiary robią naprawdę spore wrażenie – powierzchnia liczy sobie niemal 1 hektar terenu. Na tym rozległym terenie ulokowano 300 różnego rodzaju dysz. Wśród nich są dysze pieniące, dysze dynamiczne, dysze mgielne, dysze punktowe, dysze palmowe i dysze wodne. Wszystkie one są odpowiedzialne za to, by kurtyny wodne, tworzone przez wyrzucające wodę dysze, były wspaniałą oprawą dla emitowanych na niej obrazów. Efekt, zwłaszcza tych pokazów organizowanych po zmroku, jest naprawdę zdumiewający, co można zobaczyć na wielu zdjęciach i filmach zamieszczanych w internecie.

Wrocławska Fontanna Multimedialna – pokazy

Sezon otwarcia trwa od końca kwietnia do końca października, a zatem jest jeszcze szansa na ujrzenie pokazu Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej na własne oczy. Najwięcej z nich jest oczywiście w weekendy, kiedy to o godzinie 20.00 lub 20.30 jest prezentowany pokaz specjalny. Tematyka tego rodzajów pokazów jest różnorodna, porusza zarówno przyrody jak i rocznic wydarzeń historycznych, między innymi Powstania Warszawskiego. Taką historyczną okazją będzie pokaz 11 października, przypominający o kanonizacji Jana Pawła II. Prawdziwym gwoździem sezonu będzie jednak pokaz 31 października, kończący tegoroczny sezon pokazów Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej. Od godziny 19.00 będzie można wziąć udział w nocy prezentującej wszystkie spektakle, jakie odgrywano w tym sezonie. Tego wydarzenia po prostu nie wypada przegapić.

Autor artykułu offices.ovowroclaw.com