Dziś rusza Europejski Tydzień Mobilności. W ciągu najbliższych kilku dni promowane będą alternatywne wobec samochodu sposoby poruszania się po mieście. Jedną z takich alternatyw jest komunikacja miejska. W najbliższą sobotę będzie można przyjrzeć się codziennej pracy osób w niej zatrudnionych, będzie można z bliska ujrzeć nowości taboru. Dzień Otwarty MPK to świetna okazja do tego, by nie tylko poznać komunikację od nieznanej wcześniej strony, ale także świetna rozrywka dla całej rodziny. Jakich atrakcji można się spodziewać?

Już tradycyjnie główna część imprezy odbędzie się na terenie zajezdni Borek, położonej przy ulicy Powstańców Śląskich. W sobotę, 19 września, pomiędzy godzinami 10.00 a 15.00 na wszystkich przybyłych będzie oczekiwał cały szereg atrakcji związanych z komunikacją miejską i nie tylko. Niewątpliwie jedną z największych z nich będzie możliwość sprawdzenia się w roli osoby prowadzącej tramwaj. Samodzielna przejażdżka na fotelu motorniczego każdego roku cieszy się ogromną popularnością wśród osób w każdym wieku. Osoby mniej pewne swoich umiejętności mogą skorzystać z symulatora, na jakim uczą się kandydaci na motorniczych MPK.

Obok nauki trudnej sztuki prowadzenia tramwaju na terenie zajezdni będzie można również z bliska przyjrzeć się nowym autobusom i pojazdom technicznym będących na wyposażeniu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu. Organizatorzy przewidzieli również cały szereg konkursów, w których będzie można wygrać atrakcyjne nagrody. Nie zabraknie również zawodów sportowych i koncertu.

Zajezdnia Borek to nie jedyna atrakcja Dnia Otwartego MPK. Tradycją są także przejazdy zabytkowym taborem do nieczynnych już zajezdni tramwajowych. W tym roku poza zajezdnią Dąbie przy ulicy Tramwajowej będzie można przejechać się również na ulicę Legnicką, do dawnej zajezdni, która jest obecnie siedzibą firmy Protram, gdzie trwają prace konserwatorskie nad tramwajem Maximus, pochodzący z 1901 roku. Obok niego remontowany jest skład Konstal 102.

Zajezdnia Dąbie to z kolei miejsce, w którym będzie można obejrzeć stan prac konserwatorskich nad ostatnim wrocławskim Ikarusem, przypomnieć sobie słynny wrocławski autobus wycieczkowy Fredruś i zobaczyć kilka zabytkowych składów tramwajowych.

Dzień Otwarty MPK zapowiada się wyjątkowo ciekawie, dlatego warto zarezerwować czas w najbliższą sobotę i całą rodziną poznać pracę pracowników wrocławskiej komunikacji miejskiej. Szczegółowy program imprezy można znaleźć na stronie internetowej.