Wrocław to czwarte co do wielkości miasto w Polsce. Jest stolicą województwa dolnośląskiego i zamieszkuje go ponad 600 000 mieszkańców. Nic więc dziwnego, że zwykły turysta może mieć problem z trafieniem w miejsce docelowe. Wrocław oferuje bardzo dużo atrakcji zarówno tych kulturowych jak i rozrywkowych. Przepiękna architektura i ilość wspaniałych miejsc do zwiedzenia sprawia, że do tego miasta zjeżdżają się turyści nie tylko z Polski, ale i z całego świata.

Wrocławskie ZOO

Jednym ze sztandarowych miejsc koniecznych do zobaczenia podczas pobytu we Wrocławiu jest zoo. Jest to największe i najstarsze zoo w Polsce. Posiada ponad 10 500 zwierząt, nie wliczając bezkręgowców. Jest trzecim co do wielkości ogrodem zoologicznym na świecie. Jego ogrom robi wrażenie. Dodatkowo posiada jedyne w Polsce oceanarium poświęcone zwierzętom wyłącznie z Afryki, tak zwane Afrykarium. Każdego dnia zoo odwiedza średnio 2 500 ludzi, mimo tego tłok nie jest odczuwalny ponieważ powierzchnia całego kompleksu to aż 33 hektary.

Na zwiedzenie tego obiektu trzeba poświęcić cały dzień, ale naprawdę warto to zrobić. Cały ogród jest bardzo dobrze zaplanowany, na każdym kroku widnieją mapki i znaki wskazujące kierunek, w którym należy się poruszać. Wycieczka do zoo jest bardzo dobrym pomysłem na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Nawet najmniejsze dzieci będą zachwycone mogąc zobaczyć dzikie zwierzęta. Oprócz różnorodnej fauny wrocławskie zoo oferuje place zabaw dla najmłodszych oraz różnego rodzaju miejsca w których można odpocząć, napić się herbaty lub zjeść obiad. Jest to bardzo ważne, dlatego, że czas zwiedzania może trwać nawet cały dzień.

Jak trafić do ZOO – komunikacja.

Ogród zoologiczny znajduje się się przy ulicy Wróblewskiego 1-5 na tzw. Wielkiej Wyspie, przy ulicy Zygmunta Wróblewskiego, w dzielnicy Śródmieście i jest częścią osiedla Dąbie. Obok całego obiektu znajduje się ogromny parking zarówno nadziemny jak i podziemny, dlatego dojazd samochodem nie powinien sprawić żadnego problemu. Dodatkowo do ZOO dojeżdżają autobusy miejskie i tramwaje.

Samochodem

W bezpośrednim sąsiedztwie ZOO znajduje się całodobowy, płatny parking podziemny na ponad 800 miejsc, w tym 20 miejsc dla autokarów. Z parkingu do ZOO dojść można kładką nad ul. Wróblewskiego. Uwaga, lepiej sprawdzić ceny parkingu na www.parkinghalastulecia.pl

Parkowanie na wielkiej wyspie – mandaty

Niestety, władze miasta polują na uchylających się od parkowania w wyznaczonych miejscach. Czasem lepiej zapłacić za parking i mieć spokój. Jest jednak inna metoda. Możecie zaparkować w okolicy pl. Grunwaldzkiego i udać się spacerem lub tramwajem do Zoo.

Inna opcja parkowania – z tyłu Zoo przy ulicy na Grobli, tam jest kładka Zwierzyniecka, którą dotrzecie do Zoo!

Komunikacja miejska

Tramwaje nr 1, 2, 4 i 10 do przystanku Hala Stulecia lub ZOO,
Autobusy nr 115, 145 i 146 do przystanku Hala Stulecia.
Bilety MPK można zakupić w automatach na przystankach (płatność gotówką lub kartą) i w środkach komunikacji (płatność kartą).

PKP – pociągiem

Wysiadacie na dworcu PKP Wrocław Główny, następnie udajecie się komunikacją miejską lub taxi.

MPK z dworca do Zoo

Z dworca należy przejść na ul. Peronową i wsiąść do autobusu 145 lub 146 (do przystanku Hala Stulecia)
lub przejść na przystanek na ul. Piłsudskiego i wsiąść do tramwaju 2, do przystanku Hala Stulecia lub Zoo.

Z  lotniska  do ZOO Wrocław

  • Autobusem nr 106 z lotniska Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika (ul. Graniczna 190) do przystanku przy ul. Dworcowej, vis a vis Dworca PKP Wrocław Główny (Piłsudskiego 105),
  • następnie przejść na ul. Peronową i wsiąść do autobusu nr 145 lub 146 (do przystanku Hala Stulecia) lub przejść na przystanek na ul. Piłsudskiego i wsiąść do tramwaju nr 2, do przystanku Hala Stulecia lub Zoo.

A nawet statkiem

W sezonie letnim istnieje możliwość dopłynięcia do ZOO statkiem Żeglugi Pasażerskiej Wrocław
Wychodząc z zoo Bramą Japońską na rejs statkiem należy wziąć opaskę (przepustkę) od ochrony w celu późniejszego powrotu na teren zoo!
Przy powtórnym wejściu na teren zoo należy mieć przy sobie Bilet ZOO + bilet z rejsu + opaska.

Jakie są inne rozrywki we Wrocławiu?

Wrocław posiada jeden z największych Aquaparków w Europie! Oprócz szeregu różnego rodzaju basenów i zjeżdżalni posiada także cały kompleks saun i łaźni oraz strefę Fitness.
Innym miejscem, które w sposób nowoczesny uczy i bawi jest Hydropolis. Jest to centrum nauki o wodzie. W sposób, który zainteresuje każdego, zarówno dziecko jak i dorosłego uczy o tym, jak ważna jest woda w ekosystemie. W Hydropolis można dowiedzieć się o tym, jakie funkcje woda pełni w ludzkim ciele, a także o wodach głębinowych w oceanach. Jest to bardzo ciekawy pomysł na spędzenie czas z całą rodziną, który oprócz rozrywki wniesie trochę wiedzy w życie.
Chcąc zwiedzić całe miasto można wybrać się na wycieczkę melexem. Można wykupić sobie taką usługę i podczas niej zobaczyć 30 zabytków Wrocławia. Jest to bardzo ciekawa opcja ponieważ zwiedza się tak naprawdę całe miasto, można podziwiać architekturę w każdym zakamarku Wrocławia. Dodatkowo, przewodnik cały czas opowiada o zabytkach, więc można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o tym mieście.