Każdego roku, w dużych miastach, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, ruszają także liczne zajęcia dodatkowe. Są one organizowane przez szkoły, prywatne działalności, choć niesłabnącą popularnością cieszą się te, które znajdują się w ofertach Domów Kultury. Co ciekawego oferuje w tym roku Wrocław?

Jakie zajęcia wybrać?

Wybór jest bardzo szeroki. Są i zajęcia plastyczne, balet, zajęcia teatralne, muzyczne (w tym zajęcia nauki gry na instrumencie, a także śpiewu), warsztaty fotograficzne, medialne i wiele, wiele innych. Różnorodność jest jak widać bardzo szeroka, a Miejskie Domy Kultury dbają o to, by rozwijać zainteresowania i pasję dzieci i młodzieży w różnych kategoriach wiekowych. Co ciekawego oferują Domy Kultury w tym roku?

1. Miejski Dom Kultury im. Mikołaja Kopernika

Jest jednym z podmiotów działających w ramach Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży. Zajęcia prowadzone są przez cały rok szkolny, dla dzieci w wieku od 6 do 24 lat. W tym roku, są one realizowane w 4 działach:

  • Dział Sztuk Wizualnych, obejmuje zajęcia plastyczne, w tym: malarstwo i rysunek, ceramikę, grafikę warsztatową oraz komputerową, witraż, rękodzieło i fotografikę,
  • Dział Teatralno- Muzyczny, czyli zajęcia teatralne (różne formy) oraz muzyczne (w tym także nauka gry na instrumentach),
  • Dział Choreografii i Estetyki Ruchu, to zajęcia taneczne oraz ruchowe,
  • Dział Nauki i Techniki (pracownia modelarska, pracownia robotyki, Laboratorium Młodego Chemika i inne zajęcia badawczo-naukowe, w tym także zajęcia przyrodnicze).

2. Miejski Dom Kultury Wrocław Krzyki

Oferta obejmuje następujące grupy zajęć: muzyczne (nauka gry na instrumentach oraz śpiewu, a dla najmłodszych przygotowano zajęcia umuzykalniające z elementami rytmiki), taneczne i ruchowe (zespoły i formacje taneczne w różnych kategoriach wiekowych), zajęcia plastyczne (ceramika, grafika, rysunek, modelarstwo i inne), zajęcia teatralne oraz naukowo- medialne (fotografia czy zajęcia dziennikarskie).

3. Miejski Dom Kultury Śródmieście

W tegorocznej ofercie znajdują się następujące zajęcia: muzyczne, taneczne, teatralne, plastyczne, informatyczne, fotograficzne, ale także gimnastyka czy szachy.

4. Miejski Dom Kultury Fabryczna

Oferta MDK Fabryczna obejmuje 3 główne grupy zajęć:

  • artystyczne (w tym m. in. ceramika, rysunek, decoupage, ekoplastykę, warsztaty sztuki filmowej, nauka gry na instrumentach czy zajęcia wokalne),
  • sportowe (taneczne, szachy, sporty walki, ale również pływanie, tenis stołowy, koszykówka czy akrobatyka sportowa),
  • zajęcia edukacyjne (warsztaty eksperymentalne, koło turystyczne czy językowe).

Gdzie jeszcze?

Obok Miejskich Domów Kultury, szeroką ofertę skierowaną dla dzieci i młodzieży mają także Centra Kulturalne, jak CK Agora, CK Zamek, CK Wrocław Zachód, a także Centrum Biblioteczno- Kulturalne Fama. Ważne jest, że zajęcia są bardzo zróżnicowane, dostępne w różnych dniach i porach, dzięki czemu każdy może znaleźć coś ciekawego dla siebie!