Choć święta już za nami i świąteczne dekoracje znikają z ulic, jednak w kilku miejscach będzie można podziwiać magiczne światła jeszcze przez jakiś czas. Rozświetlone kolorami drzewa i budynki to radość nie tylko dla najmłodszych. Dla tych, którzy nie zdążyli w okresie około świątecznym się nimi nacieszyć kilka podpowiedzi, gdzie jeszcze mogą obejrzeć magiczną krainę świateł.

Bajeczny Światłogród we wrocławskim Ogrodzie Botanicznym

Jeszcze przez kolejne trzy weekendy, można podziwiać niezwykłe iluminacje świetlne przygotowane w Ogrodzie Botanicznym przy ulicy Sienkiewicza. Choć większość roślin w ogrodzie śpi snem zimowym, Uniwersytet Wrocławski przygotował inną atrakcję dla mieszkańców miasta i jego gości. Odwiedzający mogą spacerować po mieniących się różnymi kolorami ścieżkami i alejkami, obejrzeć występy artystów, pokazy laserowe oraz mapping.
Co czeka na odwiedzających: Świąteczna Bajka Xmas, Arena Sztuki Wrocławskich Artystów Ulicznych śpiewających nie tylko świąteczne popularne piosenki, oraz iluzjonista, magik, a także połykacz ognia i innych niestrawnych przedmiotów.

To jednak nie wszystko z pewnością starszych i młodszych zachwycą pokazy laserowe oraz specjalny mapping liniowy prezentowany na murach kościoła św. Krzyża.

Kolorowe instalacje świetlne można podziwiać jeszcze przez kolejne trzy weekendy do 14 lutego 2021 roku.

Park iluminacji w Zamku Topacz

Zaraz pod Wrocławiem na Bielanach Wrocławskich znajduje się piękny zabytkowy Zamek Topacz. Jest to kompleks hotelowy z restauracjami oraz muzeum Motoryzacji. Tu również można podziwiać wyjątkowe iluminacje świetlne, których tematem przewodnim jest magiczna „Podróż do Krainy Wyobraźni”

Na terenie Parku o obszarze 35 000 km zainstalowanych zostało kilka milionów świateł i światełek, które skrzą się i odbijają w tafli zamkowego stawu. Całości towarzyszy łagodna muzyka tworzące razem wyjątkowy klimat. To jednak nie wszystko, na najmłodszych czekają tematyczne łamigłówki, które z pewnością urozmaicą rodzinny spacer po magicznej krainie.
Na tych zaś, którzy zmarzną podczas wycieczki, czekają ciepłe danie i napoje na wynos przygotowane przez hotelową restaurację.

Do krainy wyobraźni można się wybrać do 8 marca 2021 roku.

Ogrody Świateł w Zamku Książ

Jeśli ktoś ma ochotę na nieco dłuższą wycieczkę poza Wrocław, z pewnością warto wybrać się do jednego z największych i najwspanialszych zamków Dolnego Śląska Książ. Kompleks zamkowy położony jest w pięknym parku i otoczony ogrodami w stylu barokowym, które po zachodzie słońca rozświetlają tysiące świateł tworzących magiczną atmosferą. Świetliste fontanny, barwne motyle i fantastyczne rośliny zmieniają zimowy ogród w barwną krainę. To jednak nie wszystko można podejrzeć również świetliste pary tańczące w takt walca jak na zaczarowanym balu z przeszłości. To wszystko obserwuje ze swej ławki mieniąca się światłem postać księżniczki Daisy. Barwne instalacje rozświetlają również znajdującą się pod wzgórzem zamkowym palmiarnię, do której również warto zajrzeć.

Na magiczny wieczorny spacer po Ogrodach świateł zapraszają organizatorzy do końca marca.