Większość wrocławskich przedsiębiorców choć raz miała problem z szybkim obsadzeniem wolnego etatu. Najczęściej wynika to z ograniczonego wyboru pracowników o konkretnych kwalifikacjach. Przedłużająca się rekrutacja stanowi zagrożenie dla firmy, ponieważ blokuje jej rozwój i uniemożliwia osiągnięcie pełnej produktywności, co odbija się na terminach i tym samym relacjach z kontrahentami. Przedsiębiorcy, którzy regularnie mają trudności ze znalezieniem pracowników, prędzej czy później rozważą skorzystanie z pomocy agencji rekrutacyjnej we Wrocławiu. Jak wygląda współpraca z taką agencją? Czego można od niej oczekiwać i jakich efektów się spodziewać?

Najpierw trzeba znaleźć odpowiednią agencję rekrutacyjną

Najlepiej będzie kierować się tutaj opiniami i rekomendacjami innych przedsiębiorców, którzy już korzystali z usług agencji rekrutacyjnej we Wrocławiu. Verita HR ( https://veritahr.com/wroclaw/ ) cieszy się zaufaniem aż 97% klientów biznesowych i 90% zatrudnionych pracowników, co jest najwyższym wynikiem nie tylko w stolicy Dolnego Śląska, ale też w całej Polsce.

Verita HR to agencja rekrutacyjna, która zebrała międzynarodowe doświadczenie i teraz wykorzystuje je nad Wisłą, by pomóc przedsiębiorcom w usprawnieniu procesów rekrutacyjnych i wyprzedzeniu konkurencji w wyścigu po najlepszych pracowników. Agencja oferuje także headhunting, doradztwo HR czy usługę budowania zewnętrznych zespołów wspierających przedsiębiorstwo w ramach outsourcingu (jak np. bardzo popularny we Wrocławiu outsourcing IT).

Pierwszy kontakt z agencją

Po znalezieniu odpowiedniej agencji rekrutacyjnej we Wrocławiu można już przejść do właściwego etapu współpracy. Pierwszy kontakt jest zarazem ostatnim, który wymaga od przedsiębiorcy większego zaangażowania (późniejsze obowiązki rekrutacyjne przejmuje na siebie agencja). Pracodawca musi dokładnie określić własne oczekiwania względem pracownika, możliwie precyzyjnie opisać stanowisko i strukturę przedsiębiorstwa oraz zespołu, do którego szuka nowej osoby.

Jest to o tyle ważne, że na podstawie tych informacji agencja rekrutacyjna tworzy profil idealnego kandydata. Składają się na niego nie tylko kwestie bezpośrednio związane z kwalifikacjami zawodowymi, ale także z pożądanymi cechami charakteru pracownika. Przykładowo: jeśli kandydat ma pracować w zespole, w którym wymagana jest ścisła współpraca z innymi osobami, to wiadomo, że agencja nie zarekomenduje swojemu klientowi introwertyka.

Na koniec pracodawca podaje jeszcze oczekiwany czas zakończenia rekrutacji. Strony ustalają również zakres działań, jakie będą podejmowane przez agencję. Specjaliści mogą ocenić, że w danym przypadku dużo korzystniejszym rozwiązaniem dla klienta będzie zrezygnowanie ze standardowej rekrutacji na rzecz headhuntingu, czyli pozyskiwania pracowników z puli osób nieszukających aktywnie zatrudnienia (nie muszą tego robić z uwagi na bardzo wysokie kwalifikacje).

Rozpoczęcie rekrutacji

Zdecydowanie najkorzystniejszym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy jest powierzenie agencji wszystkich obowiązków związanych z rekrutacją pracownika. Zapewnia to duży komfort, oszczędza mnóstwo czasu i daje pewność, że profesjonaliści w końcu znajdą odpowiedniego kandydata lub kandydatów.

Verita HR oferuje swoim klientom unikalną na wrocławskim rynku usługę Outsourcingu Procesów Rekrutacyjnych, która w praktyce stanowi przeniesienie wszystkich zadań i czynności związanych z rekrutacją na zespół specjalistów. Działa to na podobnej zasadzie, jak w przypadku outsourcingu innych usług biznesowych. Przedsiębiorca nie musi się w ogóle angażować w cały proces – poza przedstawieniem swoich oczekiwań względem kandydatów i ich opiniowaniem.

Agencja odciąża swojego klienta we wszystkich działaniach mających jakikolwiek związek z rekrutacją pracownika, włącznie z:

  • przygotowaniem i opublikowaniem ogłoszeń na wybranych portalach internetowych czy też w mediach tradycyjnych,
  • przyjmowaniem aplikacji,
  • weryfikowaniem treści podań i selekcją kandydatów,
  • przeprowadzeniem rozmów kwalifikacyjnych (zajmuje się tym doświadczony, zawodowy rekruter, doskonale wiedzący, jak poprowadzić rozmowę, by móc rzeczywiście poznać kandydata).

Po zakończeniu etapu rozmów kwalifikacyjnych zespół odpowiedzialny za rekrutację analizuje wybrane kandydatury i rekomenduje klientowi najlepszego pracownika. W grę wchodzi także wsparcie klienta na etapie negocjowania indywidualnych warunków zatrudnienia.

Rozliczenie usługi

Nie brakuje przedsiębiorców, którzy od dawna rozważają skorzystanie z pomocy agencji rekrutacyjnej we Wrocławiu, ale nie decydują się na to w obawie przed wysokimi kosztami. Tymczasem usługę profesjonalnego pośrednictwa pracy należy traktować w kategoriach inwestycji w rozwój własnego biznesu. Żadnego przedsiębiorcy nie stać na to, aby utrzymywać nieobsadzony etat.

Dodatkowo współpraca z agencją rekrutacyjną nie niesie ze sobą ryzyka finansowego, ponieważ rozliczenie usługi następuje dopiero po skutecznym przeprowadzeniu rekrutacji, czyli wyszukaniu pracownika spełniającego kryteria przedstawione przez pracodawcę.