Będąc we Wrocławiu koniecznie trzeba odwiedzić Ludkoland. Znajduje się on na ul.Wróblewskiego 9, zaraz obok ZOO. Jest to fantastyczna kraina. Powstała ona z miłości do historii i chęci zaprezentowania ważnych rzeczy ściśle związanych ze Śląskiem w zupełnie innej odsłonie.

Miniatury we Wrocławiu

Cały Ludkoland podzielony jest na kilka części. Pierwsza z nich to Kraina Miniatur ukazująca zabytkowe budowle związane z polska ziemią. Odwiedzający mają szansę zobaczyć wrocławski Dworzec Główny PKP w małej wersji. Dostępny jest tutaj również sejm Rzeczypospolitej oraz pałac Marianny Orańskiej w Kamieniu Ząbkowickim. Będąc tutaj mamy również okazje do poznania kilku wspaniałych kościołów, sztolni. Wszystkie miniatury wykonane są w skali 1:25. Do tego na terenie placu znajduje się również doskonale wyposażony plac zabaw dla dzieci.

Makieta Dolnego Śląska

Ludkoland znany jest z bardzo okazałej makiety. Ma ona na celu pokazanie najważniejszych miejsc oraz wydarzeń historycznych mających wpływ na wygląd dzisiejszego Śląska. Organizatorzy tworząc takie miejsce chcieli pokazać, że nauka historii również może być czymś bardzo ciekawym i interesującym. Jeżeli tylko w odpowiedni sposób się ją zaprezentuje. Na makiecie możemy podziwiać łącznie 171 specjalnych plansz. Począwszy od pradawnych dziejów po Traktat Lizboński. Dzieci bardzo chętnie odwiedzają taką makietę wykazując nią bardzo duże zainteresowanie. Sami przekonamy się, że nasza kultura oraz skarby narodowe są bardzo bogate.

Doskonała zabawa dla dużych i małych 

Ludkoland jest typowym miejscem rodzinnym. Tutaj można spędzić bardzo dużo czasu organizując różnego rodzaju zajęcia dla placówek edukacyjnych. Nauczyciele powinni pomyśleć o tym aby zaprosić dzieci na unikalną, jedyną w swoim rodzaju lekcję historii. Organizatorzy zapewniają nieograniczony czas podczas takich zajęć. Ludkoland otwarty jest codziennie w sezonie (od 1.04 do 30.11) w godzinach od 11 do 19. Dla gości indywidualnych bilety kosztują 10zł ulgowy – dzieci i młodzież , 15 zł normalny. Przy większych grupach ceny za bilety są niższe. Na placu zabaw oraz na boiskach można pobawić się w gry i zabawy zręcznościowe.

Ludkoland na imprezy

Cały park dostępny jest również na imprezy zamknięte dla grup zorganizowanych. Rodzice mogą zaplanować tutaj urodziny dla swoich dzieci. Do tego na miejscu znajduje się również Tawerna, gdzie planowane są imprezy dla dorosłych. Właściciele zapraszają na biesiadę przy ognisku. Znajduje się tutaj siedem specjalnych wiat biesiadnych. Minigolf, strzenica, paintball – to tylko część atrakcji, jakie można zamówić na swoją imprezę. Do tego uczestnicy najróżniejszych imprez będą mieli okazje zrobić sobie zdjęcia z różnymi rekwizytami.