Istny cyrk na kółkach czyli Cyrkopole już niedługo zagości na ulicach Wrocławia. Z pewnością warto poddać się tej wspaniałej i bardzo wesołej atmosferze ponieważ każdy z nas na pewno uwielbia sztuczki wykonywane przez najróżniejszych akrobatów. Niewątpliwie teraz będzie okazja do tego, aby z bliska zanurzyć się w ten fantastyczny świat.

Festiwal cyrkowy we Wrocławiu

W dniach 14-16.06.2019 po raz trzeci zostanie zorganizowany wyjątkowy cyrkowy festiwal – Cyrkopole. Odpowiedzialne za jego organizację jest Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA. Ten nowocyrkowy festiwal odbywa się w ramach Święta Wrocławia. Całe wydarzenie będzie odbywało się w dzielnicy Psie Pole. To co tutaj będzie się wyprawiało może przejść nasze najśmielsze oczekiwania.

Dla amatorów, dzieci i zawodowców

Do wzięcia udziału w tym wydarzeniu w pierwszej kolejności zapraszane są dzieci. Jednak dorośli oraz osoby zajmujące się wykonywaniem takich sztuczek cyrkowych również znajdą zajęcie dla siebie. Ponad to wstęp na wszystkie warsztaty plastyczne oraz cyrkowe jest bezpłatny. Na pokazy sceniczne obowiązują bilety w cenie od 10zł. W tym roku to Jarosław Koziara odpowiedzialny jest za przygotowanie całej scenografii świetlnej. Do tego dzieci z placówek przedszkolnych i szkół podstawowych przygotowują różnego rodzaju maski. One to ozdobią witryny sklepowe, miejsca festiwalowe. O dobry humor dzieci zadba Klaun Ferdynand. Dla chętnych przewidziane jest chodzenie po linie lub łapanie gigantycznych baniek mydlanych. Będą one wystrzeliwane z aż 6 stanowisk. Można również skorzystać z wielu innych atrakcji i warsztatów.

Cyrkopole rządzi we Wrocławiu

W tym roku podczas festiwalu będzie można zobaczyć wspaniałe występy. Zadziwiające “Miasto, którego nie było” to wspaniałe przedstawienie przygotowane przez Kolektyw Kejos. Ponadto na festiwal zaproszono Emiliano Alessi. Jest to bardzo utalentowany mistrz żonglowania. Kolejny zaproszony artysta, który pochodzi z Argentyny to Goma. Dzięki niemu będzie można obejrzeć mnóstwo komediowych aranżacji. Następnie w sobotę wszyscy uczestnicy zaproszeni są na wspaniałą potańcówkę. Do tańca będzie przygrywał znany i lubiany ukraiński zespół Bałamuty. Również w sobotę o godzinie 23 przewidziany jest pokaz plenerowy Open Fire Stage. Niewątpliwie jest to jedna z bardziej wyczekiwanych atrakcji ponieważ tego typu pokazy zawsze gromadzą tłumy pomimo późnej pory. Na godzinę 18 w niedzielę, na Rynku Psiego Pola odbędzie się Everest Production. Potem zgromadzeni będą mogli podziwiać akrobatyczny pokaz sceniczny. Pełen wykaz najróżniejszych występów dostępny jest na stronie festiwalowej.

Wspólna parada

W sobotę 16.06 o godzinie rozpocznie się wspólna parada. Następnie wyruszy ona spod siedziby Centrum Biblioteczno – Kulturalnego FAMA. Niezależnie od tego, czy ktoś jest zawodowcem cyrkowym, czy też ma tylko kilka lat – zaproszony jest do wspólnego wędrowania w tym radosnym pochodzie. Dodatkowo organizatorzy zachęcają do przebrania się w najróżniejsze, wymyślne stronę. Najbardziej pomysłowe przebrania będą osobiście nagrodzone przez organizatorów.