Wybierasz się do Wrocławia i potrzebujesz dodatkowych informacji turystycznych? A może chcesz wypić dobrą kawę i przekąsić coś słodkiego? W takim przypadku warto odwiedzić jedno z kultowych miejsc w mieście – kiedyś Bar Barbara, dzisiaj infopunkt Barbara, który również pełni rolę kawiarni i miejsca spotkań.

 

Bar Barbara przy Przejściu Świdnickim był jednym z kultowych miejsc we Wrocławiu – niestety, został zamknięty ku zmartwieniu wielu stałych klientów. To właśnie tam odbywały się happeningi Pomarańczowej Alternatywy oraz wiele innych ciekawych wydarzeń, które znają Ci, którzy bywali pod tym adresem.

 

Jednak niedawno, po 20 latach przerwy, znów powrócił, byli w odmienionej wersji. To właśnie w nim znajdowało się centrum informacyjne Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Teraz w dawnym barze możemy uzyskać informacje turystyczne lub wpaść na kawę i ciastko.

 

Barbara – warto tu wpaść!

Chociaż wygląda już inaczej, to jednak nadal zasługuje na uwagę – infopunkt i kawiarnia Barbara we Wrocławiu są nowym miejscem spotkań, wymiany myśli i idei. Odbywają się tutaj między innymi pokazy filmowe, koncerty, wernisaże, spotkania z artystami.

 

Można też uzyskać pomocne porady dotyczące zwiedzania Wrocławia oraz imprez kulturalnych odbywających się na Dolnym Śląsku. Pracownicy infopunktu udzielają informacji zarówno w języku polskim, jak i w angielskim. Do dyspozycji odwiedzających jest również specjalna lada multimedialna oraz różne materiały informacyjne, które można zabrać ze sobą.

 

Nie zapomniano również o czymś smacznym. W kawiarni Barbara możemy zasmakować w specjałach kuchni polskiej, które przygotowywane są ze świeżych, lokalnych składników. Codziennie w menu czeka coś pysznego.

 

Dopełnieniem jest unikatowe wnętrze, które wyróżnia się wyjątkową wygodą oraz jednoczesnym efektownym wzornictwem. Meble znajdujące się w punkcie pochodzą od utalentowanych polskich designerów i producentów.

 

Zatem nowa kawiarnia oraz infopunkt Barbara to idealne miejsce zarówno dla Wrocławian, jak i dla turystów. Warto tam zajrzeć!