Wrocławski Teatr Lalek to wspaniałe miejsce. To jeden z najważniejszych punktów w mieście. W jego zbiorach znajduje się ponad tysiąc lalek i cały czas dołączają do nich kolejne grające w różniejszych przedstawieniach. Teatr zaprasza do zapoznania się ze swoim bogatym repertuarem dostępnym na jego stronie internetowej.

Co robią lalki gdy nikt nie patrzy?

Lalki można podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich to grupa występująca w przedstawieniach dla dorosłych. Druga grupa lalek ma przyjemność  bawić wszystkie dzieci w wielu przedstawieniach. Sam Teatr istnieje od 2012 roku i przez ten czas we wszystkich pokazach udział wzięło naprawdę wielu bohaterów. W czasie kiedy nie ma żadnego przedstawienia lalki czekają na swoją kolej w rekwizytorni. Tam nad ich kondycją czuwają główni rekwizytorzy – Tomasz Cichoń i Rafał Królikowski.

Lalki w teatralnej rekwizytorni

W rekwizytorni można spotkać lalkę Emila z powieści Astrid Lindgren. Na swoją kolejną szansę czeka Calineczka. Ciekawym obiektem są również różnego rodzaju owady. Są one wykorzystywane w przedstawieniu o bardzo znanym tytule “Co w trawie piszczy?”. W tym miejscu można spotkać również wiele lalek biorących udział w przedstawieniach dla dorosłych. “Proces”, „Gyubala Wahazara” , “Pasja, misterium męki naszego pana Jezusa Chrystusa”, “Tragikomedia, czyli o Kalikście i Melibei” – to tylko niewielka część przedstawień odbywających się w tym teatrze. Tych właśnie bohaterów, zaprojektowanych przez wybitnych twórców, można spotkać w rekwizytorni teatru lub w niedalekim magazynie. Na ul.Długiej znajduje się bowiem większy magazyn. To tam trafiają lalki nie mające szansy na udział w przedstawieniu organizowanym w najbliższym czasie.

Bajkobus na trasie

Wrocławski Teatr Lalek może się również pochwalić swoją mobilną sceną. Jeżeli nie możecie przyjść do samej siedziby teatru to powinniście szukać Bajkobusa. Co roku wyrusza on w trasę na przełomie maja oraz czerwca. Na stronie teatru możecie śledzić trasę tego autobusu. Nie jest powiedziane, że będzie on zjawiał się zawsze w tym samym miejscu. Bywa on na Wyspie Słodowej. Czasem można go również spotkać w lubianym Parku Staszica i w innych miejscach.

Legendy wrocławskie w Bajkobusie

Sam Bajkobus znany jest z tego, że przedstawia Wrocław z legendarnej perspektywy. Dorośli oraz dzieci mogą poznać dzięki niemu najróżniejsze legendy związane z tym miastem. Całkiem możliwe, że na scenie zagości znowu niezwykły mamut. Jest to jedna z najbardziej popularnych lalek. Z przodu przypomina on  włochatą głowę tego pradawnego potwora. Z kolei z tyłu mamy szansę zobaczyć rower. Tylko dzięki temu, że ten rower został tak wmontowany widzowie mieli szansę obejrzeć ruchomego mamuta w niezwykłym przedstawieniu. Były to przygody wrocławskiego lodziarza. Odnalazł on bryłę lodu a w nim właśnie znajdował się mamut z Antarktydy. Być może  to przedstawienie znowu zagości na mobilnej scenie Wrocławskiego Teatru Lalek.