Wrocław, to piękne miasto z niebanalną historią i ciekawymi zabytkami. Dlatego warto przyjechać tutaj z dziećmi, na krótszy lub dłuższy pobyt. Zazwyczaj preferujemy wypady latem, lub późną wiosną. By uniknąć tłumów lub zobaczyć miasto w innej odsłonie można wybrać się tutaj zimą lub późną jesienią, wykorzystując jeden z długich weekendów. Nie należy również, obawiać się niepogody. Wrocław posiada wiele ciekawych miejsc, w których spędzimy miło  czas bez obawy o nudę.

Wrocław oferuje wiele atrakcji nie tylko dla dorosłych, lecz również dla dzieci. Posiada, także bogatą bazę noclegów. Do wyboru mamy wiele różnych hoteli oraz szeroką ofertę luksusowych apartamentów w centrum Wrocłaiwa w bardzo dobrych cenach. Opcja ta jest szczególnie wygodna, jeśli podróżujemy z dziećmi lub większą grupą znajomych.  Przyjazd  do Wrocławia na weekend to doskonała propozycja, na ciekawie spędzony czas, dla wszystkich niezależnie od pogody.

Obcując ze zwierzętami

Wrocławskie Zoo cieszy się wielką popularnością nie tylko wśród mieszkańców miasta, ale również wśród turystów. Ogród zamieszkuje od 12 do 14 tysięcy zwierząt reprezentujących 140 gatunków. Podczas chłodnych dni najlepiej skupić się na zwiedzaniu pawilonów. Najbardziej spektakularnym obiektem tego typu jest Afrykarium, które w lutym 2017 r. znalazło się na liście 7 cudów świata zoologicznego.

Nawet najmłodsi goście doceniają spacer wśród barwnych ryb przemykających w zbiorniku rafy koralowej Morza Czerwonego, a widok płaszczek i rekinów robi wrażenie na wszystkich odwiedzających. Zwłaszcza że stworzenia te można oglądać będąc pod wodą, dzięki akrylowemu tunelowi o długości 18 m. Kolejną atrakcją wzbudzającą wiele radości jest ekspozycja poświęcona Wybrzeżu Szkieletów w Namibii, gdzie zobaczyć można pełne energii pingwiny przylądkowe oraz kotiki afrykańskie.

Chwilę wytchnienia można znaleźć obserwując spokojne pływające syreny lub korzystając z restauracji, gdzie również znajduje się wyjście na taras widokowy z widokiem na baseny oraz pozostałą część Zoo.

Dowiedz się jak dotrzeć do Zoo Wrocław

Woda źródłem życia – Hysdopolis we Wrocławiu

Rodzice z pociechami w wieku szkolnym koniecznie powinni odwiedzić Hydropolis. Obiekt wykorzystuje technologie multimedialne oraz interaktywne instalacje ukazujące wodę z różnych perspektyw. Odwiedzający mogą obejrzeć 6 filmów w przygotowanych do tego salach kinowych. Jeden z nich przedstawia historię zabytkowego, XIX-wiecznego podziemnego zbiornika wody, w którym od 2015 r. mieści się Hydropolis. Ponadto, na 9 strefach wystawowych, zostały rozmieszczone wierne repliki i modele m.in. powiązane z historią inżynierii wodnej.

Spacerując po obiekcie można zbadać wnętrze batyskafu „Trieste” czy zagrać w gry multimedialne. W każdej sali czekają inne atrakcje jak instalacja przedstawiająca scenę polowania żarłacza tygrysiego na ławicę tuńczyków lub posąg Dawida ukazujący zawartość procentową wody w ciele człowieka.

W Hydropolis dzieci poprzez zabawę i ciekawostki dowiedzą się, czemu woda jest tak istotna niemal w każdym aspekcie życia.

Kultura dla najmłodszych we Wrocławiu

Już od najmłodszych lat warto oswajać dzieci z tak zwaną kulturą wysoką. Wrocławski Teatr Lalek posiada w swoim repertuarze spektakle skierowane do bardzo młodych widzów, już półrocznych. Oprócz przedstawień teatr zaprasza dzieci i ich opiekunów na warsztaty muzyczno-teatralne MY TU GRAMY!.

Również Opera Wrocławska zachęca do przyjścia z dziećmi na spektakle, zarówno na znaną przez wszystkich „Pchłę Szachrajkę”, jak i „Yemayę – Królową Mórz”. Bardziej zainteresowani światem opery i baletu mogą uczestniczyć w cyklu niedzielnych warsztatów Accademia dell’Opera.