Inauguracja sezonu 2017/2018 we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki miała miejsce 6 października. Na słuchaczy czeka wiele interesujących wydarzeń, a wśród gwiazd znajdują się między innymi Midori, Budapest Festival Orchestra, Charles Lloyd i Gregory Porter.

 

Od momentu otwarcia Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu stało się jednym z najważniejszych kulturalnych punktów miasta. Możemy posłuchać w nim nie tylko muzyki poważnej, ale również rozrywkowej muzyki współczesnej. Każdy może znaleźć dla siebie coś interesującego!

 

Muzyka poważna w Narodowym Forum Muzyki

Wielbicieli muzyki poważnej powinien zainteresować recital skrzypcowy Midori w NFM, który został zaplanowany na 5 listopada 2017 roku. Wiolinistka Midori grająca na skrzypcach Guarnerius del Gesù (należących niegdyś do Bronisława Hubermana) nie będzie na scenie sama – na fortepianie zagra Ieva Jokubaviciute.

 

Na uwagę zasługuje również koncert Budapest Festival Orchestra, który odbędzie się 6 grudnia 2017 roku. W programie znajdują się III Koncert brandenburski Bacha grany na instrumentach historycznych i III Symfonia Brahmsa.

 

Na przyszły rok zaplanowano koncert Philharmonia Orchestra z Londynu. Odbędzie się on 25 kwietnia 2018 roku. Dyrygentem orkiestry jest Maestro Esa-Pekka Salonen, który uznawany jest za jednego z najlepszych europejskich mistrzów w tej dziedzinie.

 

Muzyka rozrywkowa w Narodowym Forum Muzyki

Ci, którzy wolą muzykę rozrywkową, także znajdą dla siebie wiele interesujących propozycji w najnowszym programie Narodowego Forum Muzyki.

 

3 listopada w NFM odbędzie się koncert Pata Metheny’ego, amerykańskiego gitarzysty jazzowego. 25 listopada zagra z kolei Charles Lloyd, który zagra wówczas premierowy utwór „Wild Man Dance” zamówiony przez festiwal Jazztopad.

 

Kolejne wyjątkowe wydarzenie to Piano.pl, Miśkiewicz, Możdżer, Nahorny, Turnau i Wasilewski, które odbędzie się 17 grudnia 2017 roku. Z Dorotą Miśkiewicz i Atom String Quartet zagrają jedni z najlepszych polskich pianistów jazzowych.

 

Na 14 stycznia 2018 roku zaplanowany jest koncert kolejnej gwiazdy – to Gregory Porter, który zagra utwory z nadchodzącej płyty „Nat King Cole & Me”.