Jeżeli nie masz planów na długi majowy weekend, zapraszamy do Wrocławia. Dnia 1 maja 2017 na wrocławskim rynku odbędzie się coroczny Gitarowy Rekord Guinnessa, a na kolejne dwa dni impreza przeniesie się na wrocławską pergolę, gdzie odbędzie się koncert najlepszych polskich i zagranicznych zespołów rockowych – 3-Majówka.

Jeżeli jesteś amatorem gitary, lub po prostu fanem dobrej muzyki, warto zarezerwować czas podczas majówki na wizytę w stolicy dolnego śląska. Po raz piętnasty gitarzyści z całego kraju pojawią się na wrocławskim rynku by pobić obecny Rekord Guinnessa. W roku 2016 na rynku pojawiło się 7356 gitarzystów, którzy wspólnie zagrali piosenkę „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Od 2015 roku największa gitarowa orkiestra połączona jest z festiwalem 3 – Majówka.

Gitarowy Rekord Guinnessa 2017

Wpisał się w tradycje i tym samym stał się wizytówką Wrocławia w Europie i na świecie. W tym roku, do pobicia rekordu potrzebnych jest 7357 gitar. W pobiciu go pomoże nam włoska grupa gotyckiego metalu – Lacuna Coil. Albumy tej grupy wprowadziły Włochów do ścisłej czołówki światowej sceny heavymetalowej. Wystąpią oni 1 maja w Hali Stulecia na Koncercie Gitarowym towarzyszącym Gitarowemu Rekordowi Guinnessa 2017.

3 – Majówka – najlepszy festiwal w mieście

Festiwal pod tą nazwą odbędzie się na Pergoli. Scena na której wystąpią artyści będzie znajdować się pomiędzy Halą Stulecia, a fontanną multimedialną na której wystąpią tacy artyści jak: Lady Pank, Łąki Łan, Kult, Coma, Luxtorpeda, Illusion, Acid Drinkers, XXANAXX, L.U.C & Rebel Babel Ensemble, ENTER SHIKARI, Strachy Na Lachy, Jan Borysewicz, Łona i Webber, Renata Przemyk, Lacuna Coil, Toy Dolls, 5’Nizza, Krzysztof Zalewski, Czesław Śpiewa i The Cranberries.

Do dyspozycji gości spoza Wrocławia udostępniono Festiwalowe Pole Namiotowe w okolicy miejsca koncertów.

Program imprezy

1.05.2017, godz. 17:00 Hala Stulecia (ul. Wystawowa 1) – Gitarowy Rekord Guinnessa 2017 – koncert gwiazd

2.05.2017, godz. 15:00 Pergola i Hala Stulecia – 3-Majówka

3.05.2017, godz. 15:00 Pergola i Hala Stulecia – 3-Majówka

Ceny biletów

Bilet jednodniowy (1 maja) – 60 zł

Bilet jednodniowy (2 lub 3 maja) – 55 zł

Karnet 2 – dniowy – 89 zł

Karnet 3 – dniowy – 110 zł

(Ceny obowiązujące do końca lutego)