Wrocławska Hala Stulecia jest miejscem, które chętnie odwiedza wielu turystów. Znajduje się ona na mapach wielu osób, które każdego roku przyjeżdżają zwiedzać to piękne i wyjątkowe miasto. Już niedługo turyści, którzy chcieliby ją zobaczyć, będą musieli sporo poczekać.

Hala Stulecia- czas na remont!

Ci, którzy chcieliby ją zobaczyć jeszcze przed rozpoczęciem remontu muszą się pospieszyć. Planowany remont ma rozpocząć się tuż po Nowym Roku, bo już 7 stycznia 2019 r. Z podanych informacji wynika, że Hala Stulecia będzie nieczynna co najmniej dwa miesiące, w styczniu i lutym, a jeśli chodzi o kolejne miesiące, informacja zostanie dopiero podana. Planując zwiedzanie warto jednak pamiętać, że planowany remont, przewidziany jest aż do sierpnia 2019. Jest szansa, że niektóre powierzchnie Hali Stulecia będą uruchamiane wcześniej, jednak wszystko zależy od postępu prac remontowych.

Co się zmieni?

Remont będzie dość duży i kosztowny. Przede wszystkim, modernizacji poddana zostanie płyta żelbetowa. Dzięki temu w Hali Stulecia możliwa będzie organizacja imprez, które będą wymagały znacznie większego obciążenia niż było to możliwe do tej pory. Jest to najdroższa planowana inwestycja, która pochłonie ok. 6,5 mln zł. Planuje się, że jeśli remont będzie przebiegał sprawnie, wówczas dopuszcza się możliwość rozpisania kolejnego przetargu, w zakresie modernizacji rolet i wentylacji, a także trybun.

Remont- to nowe możliwości

I to w wielu aspektach. Zmiana konstrukcji płyty pozwoli oczywiście organizować imprezy o znacznie większych rozmiarach niż dotychczas. Zastosowanie żelbetu może umożliwić wjazd ciężkiego sprzętu, dzięki czemu możliwe będzie zmodernizowanie także kopuły hali od strony wewnętrznej, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ponadto, nie każdy wie, ale pod Halą Stulecia dostępna jest pewna przestrzeń, która dotychczas nie była w żaden sposób wykorzystywana. Dlaczego? Otóż dlatego, że zajmowały ją specjalne stropy, podtrzymujące dotychczasową konstrukcję. Jej zmiana na żelbet pozwoli na wyeliminowanie słupów, dzięki czemu, owa przestrzeń będzie mogła zostać zaadoptowana na potrzeby wystawiennicze.

Poprzedni tak duży remont Hali Stulecia miał miejsce w roku 2011, wówczas obiekt zamknięty był przez ponad 6 miesięcy.