Mieszkasz we Wrocławiu, a może planujesz krótki lub dłuższy pobyt w stolicy Dolnego Śląska? Niezależnie od zamiarów i miejsca z którego przybywasz, z pewnością chcesz spędzić czas jak najlepiej. Oto wydarzenia, które Ci to umożliwią. Wrzesień 2021 we Wrocławiu

Wrzesień 2021 – coś dla miłośników jazzu

Na początek wydarzenie, które przypadnie do gustu wszystkim melomanom. Od 15 do 19 września we wrocławskim Imparcie odbędzie się Jazz nad Odrą. To już 57 edycja wydarzenia organizowanego od 1964 roku. Każdego roku we Wrocławiu pojawiają się prawdziwe gwiazdy nie tylko europejskiego, ale i światowego jazzu. Wśród nich między innymi Kenny Garret, Dave Holland, Diana Krall, Lizz Wright, Robert Glasper, Paco deLucia czy Pat Metheny.

Pierwszym koncertem w ramach zbliżającej się edycji będzie występ składu Marcin Pater Trio, który jest laureatem w konkursie na Indywidualność Jazzową roku 2020. Twórczość tej grupy łączy muzykę jazzową z elementami rocka. Na widzów czeka dodatkowa niespodzianka, bo w czasie występu na scenie pojawią się wraz z Leszkiem Możdżerem.

Coś dla fanów krasnali

Oto wydarzenie, obok którego obojętnie nie sposób przejść nie tylko dzieciom, ale i dorosłym! W dniach 10-12 września we Wrocławiu odbędzie się Festiwal Krasnoludków 2021. Przez aż trzy dni wrocławianie i przyjezdni będą mogli korzystać z licznych atrakcji z krasnalami w roli głównej. W programie znajdzie się między innymi wielki konkurs plastyczny dedykowany szkołom podstawowym i przedszkolom, w ramach którego wybierana będzie najpiękniej udekorowana chatka krasnali. Dzieci będą mogły korzystać również z Krasnalowych Pokazów i Warsztatów, podczas których zaprezentowane będą chemiczne czary czy pokazy bębniarskie. Natomiast 11 września w sobotę Ogród Staromiejski zamieni się w krasnoludkową osadę, w którym coś dla siebie znajdą najmłodsi i ci nieco starsi. Przygotowano również ciekawe atrakcje dla rodzin. Rodzinna gra miejska „Moda na Krasnale” to wyjątkowe wydarzenie drużynowe, w ramach których będzie można dowiedzieć się więcej na temat mody na krasnale i uczestniczyć w niesamowitych zabawach!

Wrzesień 2021 wydarzenie dla dorosłych

A już w weekend od 3 do 5 września na Stadion Wrocław mieszczącym się przy Alei Śląska 1 odbędzie się 11 już edycja Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. W programie wydarzenia znajdą się spotkania w ramach Wrocławskich Warsztatów Piwowarskich, dyskusje oraz konkursy na scenie festiwalowej. Strefa gastronomiczna pozostanie natomiast w rękach Wrocławskich Ulicożerców, którzy zadbają o to, by każdy mógł zjeść coś pysznego niezależnie od preferencji.

Na Wrocławskiem Festiwalu Dobrego Piwa będzie można spotkać między innymi Browar Profesja, Browar Stu Mostów, Restaurację & Browar Złoty Pies, Cześć Brat – browar, Browar Wielka Wyspa, Browar PINTA, Browar ROCH z Gór Kaczawskich, Browar Caminus z Kątów Wrocławskich, Browar Majstersztyk, Odra Barrels i wielu innych. Zapowiada się sporo dobrej zabawy.