Choć „muzyka” to jedno krótkie słowo, mieści w sobie całe mnóstwo gatunków i zaskoczeń dla każdego, niezależnie od preferencji. Już na początku roku będzie można się o tym przekonać we Wrocławiu. Od wydarzenia prezentującego twórczość młodych polskich raperów, przez koncert jednego z najbardziej popularnych rodzimych zespołów rockowych, aż po klubowe brzmienia utalentowanych artystów. Kilka inspiracji w poniższym zestawieniu wrocławskich imprez godnych uwagi.

Wrocławskie Bakajlando

Już w piątek 10 stycznia wrocławski klub Akademia CLUB będzie świadkiem wyjątkowego, rapowego wydarzenia. Pod tajemniczo brzmiącą nazwą Bakajlando kryje się koncert Wiśnia Bakajoko oraz gości. Wiśnia Bakajoko to lubelski raper pochodzący z Bronowic, który niedawno zadebiutował krążkiem „Witam w moim świecie”. Album prezentuje tradycyjny klimat ulicznego rapu, a mimo świeżego debiutu artysta planuje już wydanie kolejnego albumu. Sam raper przyznaje, że pierwszy tekst stworzył już w wieku dziesięciu lat, a jego inspiracją była Paktofonika oraz Eminem. Teraz jego kawałki są o wiele dojrzalsze, choć artysta nie zatrzymuje się w rozwoju. Bakajlando to wyjątkowy event, w czasie którego będzie można zapoznać się nie tylko z jego twórczością, ale i zaproszonych gości. Oprócz Wiśnia Bakajoko na wrocławskiej scenie pojawi się Gizmo WDP & Boczek CAS, Monolit, MJK Rapy oraz PNS. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://rytmy.pl/wydarzenia/wroclaw/

Niebieski przystanek we Wrocławiu

18 stycznia w Centrum Koncertowym A2 przy ulicy Góralskiej spotkają się fani zespołu-legendy, który od prawie 30 lat uwodzi swoimi dźwiękami słuchaczy. Mowa o grupie Wilki, która rusza w Niebieską Trasę. To wyjątkowa okazja, by powrócić do korzeni i posłuchać utworów z ich debiutanckiego krążka wydanego na początku lat 90. To płyta, na której znalazły się kultowe „Son of the blue sky”, „Aborygen”, czy „Eli Lama Sabachtani”. Wrocławski koncert będzie doskonałym momentem, by zaprezentować publiczności kawałki, które nucą od lat. Prócz piosenek z pierwszej płyty grupy zespół zapowiada wiele niespodzianek. Bogata dyskografia grupy Wilki daje nadzieję na przypomnienie nie tylko kawałków z debiutanckiego krążka, ale i hitów z innych albumów. Któż nie pamięta kultowej piosenki „Baśka”, „Urke”, melancholijnego „Here I am”, „Love story” czy „Bohema”? Warto uczestniczyć w tym wydarzeniu i zachwycić się na nowo tak znanymi utworami rockowego zespołu. Już 18 stycznia w Centrum Koncertowym A2.

Klubowe brzmienia w X-Demon

Wraz z początkiem lutego wrocławski klub X-Demon będzie świadkiem eventu, który przyciągnie wszystkich fanów klubowych brzmień na najwyższym poziomie. We Wrocławiu pojawi się bowiem Frkntn w ramach trasy Frkntn On Tour. Zagadkowo brzmiące Frkntn jest grupą producentów muzycznych, w której skład wchodzą trzy postacie: TWISTERZ, I.GOT.U oraz DNF. To prawdziwy wulkan muzycznej energii i doskonałe widowisko dla fanów muzyki klubowej. Warto zanotować tę datę – 7 lutego w klubie X-Demon.