Święta we Wrocławiu w tym roku będą inne niż zwykle. Z powodu pandemii i wprowadzonych restrykcji Wrocław zrezygnował z corocznej świątecznej atrakcji, jaką był Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym roku będzie znacznie spokojniej i skromniej. Nie oznacza to jednak, że nic nie będzie się działo. Sprawdź, jakie grudniowe wydarzenia we Wrocławiu czekają na Ciebie!

Wrocławskie święta bez imprez i Jarmarku Bożonarodzeniowego

Panująca pandemia COVID-19 zmieniła plany, na tegoroczne grudniowe wydarzenia we Wrocławiu. Jarmark Bożonarodzeniowy oraz impreza sylwestrowa zostały odwołane. Wiąże się to przede wszystkim z wprowadzonymi restrykcjami, zakazem organizowania imprez masowych oraz wymogiem zachowania dystansu społecznego, którego trudno przestrzegać w takim miejscu. Pokaz odpalenia choinki będzie zaś transmitowany online. Dodatkowo miasto, by nieco zaoszczędzić w tak trudnym dla wszystkich roku, zdecydował się na zmniejszenie obszaru iluminacji świetlnych.

Czy to oznacza, że nic się nie będzie działo przez cały grudzień we Wrocławiu? Oczywiście, że nie. Oto atrakcje, jakie na nas czekają.

Mikołajki we Wrocławiu

Przed nami Mikołajkowi weekend i dzieci czekają na chwilę radości. Jak można miło i ciekawe spędzić z nimi ten czas. Oto kilka naszych propozycji.

1. Wycieczka zabytkowym parowozem wokół Wrocławia.
To atrakcje, nie tylko dla wszystkich miłośników pociągów. Przejażdżka starą ciuchcią może być doskonałą zabawą nawet dla dorosłych. A może dzieci po drodze spotkają Mikołaja?

2. Szaleństwo na lodowisko.
6 grudnia zapraszamy na Lodowisko na Stadionie Wrocławskim, gdzie na dzieci czeka wiele atrakcji. Jeśli nie umiecie jeździć na łyżwach, nic nie szkodzi. W programie zaplanowana jest specjalna lekcja jazdy na łyżwach z Instruktorami z Wrock&Roll. Na lodowisku na najmłodszych będzie oczywiście czekał święty Mikołaj oraz słodkości i upominki.

3. Opowieści Ostrowa Tumskiego i Wyspy Piasek.
Specjalny grudniowy spacer z przewodnikiem po najstarszej części Wrocławia to propozycja na mikołajkowy weekend, dla nieco starszych „dzieci”. W czasie wycieczki będzie można usłyszeć ciekawe historie i legendy związane z Ostrowem Tumskim i Wyspą Piasek.
Obowiązuje rezerwacja biletów.

Magia świąt we Wrocławiu

Czy panująca pandemia całkowicie odbierze mieszkańcom Wrocławia coroczną magię i radość ze świąt? Oczywiście, że nie. Choć coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy został odwołany, przez 3 grudniowe weekendy na Placu Solnym będzie się dobywać Ręki Dzieła Fest. Festiwal prezentujący twórczość lokalnych twórców i artystów organizowany jest od 2013 roku wiosną, zimą i latem. Tym razem około 20 namiotów stanie na Placu Solnym. Będzie można tu znaleźć ciekawe i oryginalne pomysły na prezenty dla najbliższych, a jednocześnie wspierać lokalnych twórców.

Dodatkowo miasto Wrocław postanowiło stworzyć specjalną bazę lokalnych artystów i twórców, by ułatwić im w ten sposób kontakt z odbiorcami i potencjalnymi klientami.

Świetlne iluminacje świąteczne

Choć tegoroczne iluminacje świetlne, nie będą tak okazałe, jak w poprzednich latach, nie ma powodów do zmartwień. Zamek Topacz zaprasza serdecznie na magiczną „Podróż do Krainy Wyobraźni”. Na obszarze 35 000 mkw parku otaczającego Zamek przygotowane zostały barwne iluminacje, skrzące się w lustrze wody, którym towarzyszy muzyka z różnych kontynentów.
Światło i muzyka tworzą niezwykły klimat baśni i magii, który z pewnością zauroczy nie tylko najmłodszych.

Spacer w zimowe popołudnie jest niezwykle orzeźwiający. Dla tych, którzy zmarzną, a świeże powietrze zaostrzy im apetyt, mogą skorzystać z serwowanych przez restauracje Zamku Topacz ciepłych posiłków i napoi.

Sprawdź wydarzeni Wrocław online

Choć do teatru i kina wyjść nie możemy, to nie znaczy, że trzeba zrezygnować z oglądania spektaklu. Specjalnie z okazji świąt i Mikołajek wiele instytucji kulturalnych przygotowało szeroką ofertę dostępną online. Coś dla dużych i małych, każdy znajdzie wydarzenia, które go zainteresują. Oferta jest bardzo szeroka. Skoro nie ma Jarmarku świątecznego, można między innymi skorzystać z targów, które w dniach od 5 do 11 grudnia będą odbywać się online, są to między innymi: Targi Mody, Targi kosmetyków naturalnych, czy też Targi Plakatu i ilustracji. Jest to nowy i ciekawy sposób na zrobienie zakupów świątecznych bez wychodzenia z domu. Dzieci zaś mogą obejrzeć jeden ze specjalnych spektakli transmitowanych online.

Zobacz również, co robić we Wrocławiu w czasie lockdownu, by nie zwariować.