Joga jest jednym z najstarszych systemów filozofii indyjskiej służących do samodoskonalenia się na poziomie fizycznym i umysłowym. Oznacza dążenie do jedności ciała, umysłu oraz duszy. Nie należy tutaj dopatrywać się żadnych inklinacji religijnych, gdyż funkcjonująca w powszechnym obiegu ilość szkodliwych mitów na ten temat, nie ma żadnego odbicia w rzeczywistości. To ćwiczenia które pomagają wzmocnić całe ciało, poznawać je i umożliwiają aktywność fizyczną niemal każdemu. Regularnie praktykowana, daje wymierne efekty, które wpłyną na ogólną kondycję organizmu.

Joga – ćwiczenia dla każdego

Ćwiczenie jogi to doskonały sposób aby zadbać o swoje zdrowie, zrelaksować się, poprawić sprawność fizyczną i kondycję psychiczną. Pozytywne skutki możemy odczuć już po pierwszych zajęciach. Aby zacząć swoją przygodę z jogą, nie trzeba żadnego specjalnego sprzętu czy stroju. Ćwiczy się na macie, najlepiej boso, w czymś co nie krępuje ruchów. Nie ma znaczenie, czy jest się osobą bardzo aktywną fizycznie czy dopiero się zaczyna – Joga dla początkujących we Wrocławiu to okazja, żeby spróbować swoich sił i przekonać się, jak z zajęć na zajęcia zwiększają się możliwości naszego ciała. Wiek czy masa ciała nie stanowią żadnego ograniczenia. Warto zapisać się na zajęcia, aby przekonać się, jak wiele potencjału w nas drzemie.

Joga polecana jest kobietom w ciąży, osobom które mają problem z utrzymaniem prawidłowej postawy ciała, czy dużo czasu spędzają przed komputerem. Jest także doskonałym uzupełnieniem bardziej intensywnych treningów, pomagając rozluźnić i przygotować mięśnie na wysiłek. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy styczności ze sportem, czy zajęciami zorganizowanymi, dzięki temu, że wszystkie pozycje i układy są dokładnie tłumaczone i wprowadzane krok po kroku, joga może być doskonałym początkiem.

Ćwiczenie jogi przynosi szereg różnych korzyści, do najważniejszych zalicza się likwidacja stresu i napięć nagromadzonych w ciele. Poza tym, wymienia się między innymi;

  • pomaga likwidować ból stawów i kości
  • uśmierza bóle głowy i pleców
  • pomaga w radzeniu sobie z depresją
  • zwiększenia elastyczności ścięgien i mięśni, wzmacnia je
  • zwiększenia zakres ruchu
  • wspomaga oczyszczenie organizmu z toksyn
  • ma pozytywny wpływ na układ krążenia i układ nerwowy
  • dzięki ćwiczeniom oddechowym dotlenia organizm
  • przyspiesza metabolizm

Joga – Zajęcia dla początkujących

W Namaste można znaleźć szeroką ofertę zajęć skierowanych do osób na różnym poziomie zaawansowania. To istotne, ponieważ idąc od razu na zajęcia dla np. średniozaawansowanych, łatwo się zrazić, a nieznajomość podstawowych asan może sprawić, że nie będziemy mieli możliwości w pełni czerpać przyjemności i wszystkich korzyści z zajęć. Na sesji na poziomie podstawowym nauczymy się świadomego oddechu, który jest podstawą poprawnego wykonywania ćwiczeń, a także kontroli nad ciałem, właściwej postawy, oraz pracy nad własnymi ograniczeniami. Zapoznanie się z podstawowymi asanami oraz ich stopniowe pogłębianie pomoże nie tylko wyjść na wyższy poziom, ale też wykonywanie ćwiczeń samodzielnie w domu.