Znalazłaś świetną pracę we Wrocławiu i chcesz się tu przeprowadzić? Musisz pamiętać, że przeprowadzka, wymaga czasu i dobrej organizacji, bywa też dość nużąca. Trzeba załatwić liczne formalności, spakować się i oczywiście znaleźć odpowiedni transport. Jak sobie z tym wszystkim poradzić? Oto kilka praktycznych porad, które pomogą Ci podczas przeprowadzki do Wrocławia.

Zacznij wcześniej od przeglądu swoich rzeczy

Decyzje o przeprowadzce, nie podejmuje się z dnia na dzień i zwykle jest czas, by się do tego odpowiednio przygotować. Dlatego, jeśli już zacząłeś realizować swój plan zmiany miejsca zamieszkania, warto nieco wcześniej zacząć wszystko organizować.

Na początek przejrzyj swoje rzeczy, zobacz co, chcesz zabrać, a co już zalega od lat na dnie szafy, lub w pudłach w schowku. Zastanów się, czy na pewno przeczytasz wszystkie książki, które masz na półkach, albo czy nie warto oddać tych, które już są przeczytane. Co jednak zrobić z niechcianymi rzeczami?

Część rzeczy, dobrej jakości można sprzedać. Na Facebooku i różnych stronach internetowych są liczne grupy, na których możesz zaoferować niechciane przedmioty. Jeśli masz szkło artystyczne lub starą porcelanę warto poszperać i poszukać, jaką może mieć ono wartość. Czasem można się zdziwić. Książki najlepiej sprzedać w antykwariacie lub oddać do biblioteki. Organizacje pozarządowe zajmujące się wsparciem ubogich, chętnie przyjmują różne rzeczy, takie jak ubrania, czy sprzęty, by potem je przekazać potrzebującym.

Dobre organizacja przy pakowaniu to podstawa

Podczas pakowanie często powstaje chaos, przez co później nie wiadomo, co gdzie zostało schowane. Dlatego, to również warto zacząć robić nieco wcześniej. Na początek musisz kupić porządne, mocne pudła, zazwyczaj te używane np. ze sklepów są zbyt zużyte. Do tego będziesz potrzebować folię bąbelkową i stare gazety, mocną taśmę i markery. Po co to wszystko?

Duże, mocne i wygodne do noszenia pudła, to najlepsze rozwiązanie na spakowanie domowego dobytku, niezależnie czy jest tego mniej, czy więcej.
Gazety i folia bąbelkowa to podstawa, jeśli chcesz zabezpieczyć wszystkie delikatne i cenne rzeczy, które łatwo mogą się uszkodzić w czasie podróży. Szczególnie, takie jak szkło czy porcelana, oraz obrazy, zdjęcia w antyramach itd.
Pamiętaj, że każde pudło powinno być dobrze opisane, ułatwi Ci to znacznie rozpakowywanie na nowym miejscu. Dlatego porządne, dobrze widoczne markery będą do tego potrzebne.

Przeprowadzka do Wrocławia – transport

Ostatnim etapem jest przewiezienie wszystkich rzeczy pod wskazany adres. Możesz to zrobić na trzy sposoby.
Pierwsze to poprosić znajomych lub znajomego o pomoc i pożyczenie odpowiednio dużego auta, do którego spakujesz wszystkie rzeczy.
Drugie to wynajęcie firmy zajmującej się przeprowadzkami, która zabierze Twoje rzeczy i przewiezie pod wskazany adres. Rozwiązanie dość powszechnie wykorzystywane, ale zazwyczaj bardzo kosztowne.

Trzecią bardzo praktyczną opcją jest wynajem busa np. na stronie https://www.wynajmij-samochod.eu/wynajem-aut-dostawczych-wroclaw. Dzięki temu możesz dowolnie ustalać sobie godziny przewozu swoich rzeczy, nie musisz na nikogo czekać (niestety firmą zdarzają się opóźnienia). Dodatkowo masz możliwość załatwienia w trasie np. niezbędnych spraw. Wynajem samochodu dostawczego daje Ci znacznie większą swobodę.