Wrocław znany jest ze swojej bogatej bazy noclegowej. Nocleg bez problemu znajdzie tu każdy bez względu na to, czy do stolicy Dolnego Śląska przybywa w celach turystycznych, czy biznesowych. Do wyboru ma się wiele opcji od luksusowych pięciogwiazdkowych hotelu przez wygodne apartamenty prywatne, aż do tanich hostelu. Czym charakteryzują się poszczególne opcje i którą wybrać, aby nie zbankrutować?

Hotele we Wrocławiu

We Wrocławiu nie brakuje hoteli. W bazie hotelowej znajdą się zarówno hotele jedno-, jak i pięciogwiazdkowe. Zlokalizowane są one na terenie całego miasta. W stolicy Dolnego Śląska dostępne są hotele o charakterze biznesowym, rodzinnym, romantycznym lub uniwersalne. Oferują one pokoje 1, 2 lub 3 -osobowe w większości z własną łazienką.
Turyści, którzy wybierają noclegi w hotelach, cenią przede wszystkim wygodę. Personel hotelowy dołoży wszelkich starań, aby pobyt przebiegał miło i spokojnie. Można więc liczyć, że pomoże w zakupie biletów do wrocławskich atrakcji, zamówi taksówkę czy pomoże we wniesieniu bagażu do pokoju. Plusem nocowania w hotelu będą też takie ułatwienia jak zawsze świeże ręczniki i miniaturki kosmetyków dostęp do Internetu, room service czy codzienne sprzątanie, a także możliwość skorzystania z bufetu śniadaniowego. Niestety za takie wygody trzeba niemało zapłacić. Ceny w dobrych hotelach we Wrocławiu zaczynają się od 250 zł i idą w górę. Z jeszcze większymi kosztami trzeba się liczyć w tzw. wysokim sezonie.

Hostele we Wrocławiu

O wiele tańszą opcją noclegów są hostele. Są to hotele w niższym standardzie. Zazwyczaj oferują one łóżka w salach wielobojowych lub prywatne pokoje ze wspólną łazienką i dostępem do kuchni. Hostele często wybierane są przez młodych ludzi, którzy podróżują na niskim budżecie. Przez to hostele zrzeszają bardzo ciekawą grupę ludzi. Łatwo w nich kogoś poznać i nawiązać ciekawe kontakty wakacyjne. Niestety nocując w hotelach, trzeba liczyć się z mniejszymi wygodnymi i brakiem prywatności np. wspólną łazienką czy nawet pokojem. To wiele osób odstrasza od hosteli.

Prywatne kwatery we Wrocławiu

Prywatne kwatery to noclegi, które najczęściej kojarzą się z wakacjami nad morzem czy w górach. Kwatery można jednak znaleźć i w dużych miastach. Ten typ noclegu polega na tym, że podnajmuje się pokój w prywatnym domu/mieszkaniu, w którym również mieszkają gospodarze. Choć atmosfera jest bardziej rodzinna niż w hostelu, to nadal nie można tu liczyć na 100% prywatności. Z racji tego, że kuchnia czy pokój rozrywek jest częścią wspólną, to za wadę noclegów w kwaterach prywatnych uważa się konieczność prowadzenia tzw. small talk z pozostałymi gośćmi czy gospodarzami, co nie każdemu odpowiada.

Apartamenty we Wrocławiu

Apartamenty wakacyjne to kompromis między luksusowym hotelem a kwaterą prywatną. Oferuje on nocleg w samodzielnym mieszkaniu z prywatną kuchnią, łazienką, salonem i sypialnią. Apartament w przeciwieństwie do hoteli oferuje dostęp do o wiele większej powierzchni niż standardowy pokój hotelowy. Sprawia to, że bez problemu można w nim rozłożyć walizki i nie potykać się o nie na małej przestrzeni pokoju. We Wrocławiu dostępne są apartamenty o różnej ilości miejsc do spania. W tych większych nocować mogą grupy przyjaciół lub rodziny, mniejsze idealne będą dla pary czy osób podróżujących w celach biznesowych. Zapewniają one komfort, spokój i relaks. Na korytarzu nie spotka się innych gości hotelowych czy pracowników obsługi. Plusem jest też to, że apartamenty oferują też o wiele lepszy i bardziej stylowy wystrój niż pokoje w hostelach, kwaterach czy hotelach o niskiej liczbie gwiazdek. Większość apartamentów wyposażonych jest w telewizor, sprzęt grający, kabinę prysznicową, a czasem nawet jacuzzi. Ze sprzętów i wszystkich pomieszczeń znajdujących się w apartamencie można swobodnie korzystać. Nie ma w nim wyznaczonych pór podawania śniadań czy obiadokolacji, dzięki temu jest się całkowicie niezależnym.