Dopiero co zakończyły się święta Bożego Narodzenia, przed nami sylwestrowa noc i pożegnanie starego roku i przywitanie nowego, a tuż po nim święto Trzech Króli. Święto, które ważne jest w tradycji chrześcijańskiej. W wielu miastach organizowany jest orszak Trzech Króli, czyli specjalny pochód upamiętniający ten ważny dzień.

Święto Trzech Króli

Po narodzeniu Jezusa, trzej królowie: Kacper, Melchior i Baltazar udali się w długą podróż do Betlejem, do stajenki, w której narodził się Jezus. Królowie chcieli oddać hołd dzieciątku, witając na tym świecie z darami. Do dnia dzisiejszego, na pamiątkę tego wydarzenia obchodzone jest Święto Trzech Króli.

Pochód Trzech Króli

Jednym ze sposobów na uczczenie tego wydarzenia są pochody, organizowane w wielu miastach Polski. Również we Wrocławiu od wielu lat ulicami miasta przechodzi barwny orszak. Nie inaczej będzie w tym roku. Pochód rozpocznie się na Ostrowie Tumskim o godz. 12. 30. Trasa przemarszu? Żadnych nowości, tutaj organizatorzy stawiają na tradycję: z Ostrowa Tumskiego na rynek główny, idąc przez most Piaskowy, a dalej przez ul. św. Katarzyny i ul. Oławską. Przejście do rynku nie kończy jednak świętowania, gdyż organizatorzy zapraszają na koncert i wspólne kolędowanie z zespołem Arka Noego. Aniołowie, pastuszkowie oraz oczywiście Trzej Królowie, a także wszyscy uczestnicy orszaku będą wspólnie świętować. Najmłodsi na pewno zwrócą uwagę na główne postacie tego święta, które podczas przemarszu będą konno podążały do stajenki Jezusa. Pochód Trzech Króli zakończy się pokłonem, jaki oddadzą monarchowie Świętej Rodzinie.

Coś więcej niż tylko tradycja

Wrocławski pochód to jednak nie tylko sposób na uczczenie pięknej, chrześcijańskiej tradycji. Każdego roku jest on połączony z inicjatywą charytatywną. Nie inaczej będzie tym razem. Tegoroczna zbiórka pieniędzy, organizowana będzie pod hasłem “Dar Mędrców”, a zebrane w tym czasie środki pomogą odnowić jadłodajnię Caritas, która znajduje się przy ul. Słowiańskiej.

Wszystkich chętnych do udziału w orszaku zapraszamy na Ostrów Tumski już 6. stycznia o godz 12.30. Wstęp wolny, miejsca wystarczy dla wszystkich chętnych, którzy wraz z Trzema Królami pragną pokłonić się Nowonarodzonemu.