Wrocław, jak wiele polskich miast przez całe wakacje oferował swoim mieszkańcom oraz odwiedzającym miasto turystom wiele atrakcji. Były one bardzo zróżnicowane, a w tak upalne dni, z jakimi mamy do czynienia w tym roku, ogromną popularnością cieszyły się miejskie kąpieliska, o których pisaliśmy już wcześniej.

Imprezy weekendowe

Dużą popularnością cieszą się imprezy, jakie organizowane są podczas każdego weekendu, kiedy to szczególnie mieszkańcy mają więcej czasu i mogą również w pełni korzystać z przygotowanych atrakcji. Przez całe wakacje odbywały się rozmaite imprezy, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie inaczej będzie w ostatni weekend tegorocznych wakacji, czyli 24 – 26 sierpnia.

Co zostało zaplanowane na zakończenie sierpnia?

Mówiąc w skrócie? Dla każdego coś dobrego! Oferta artystyczna, kulturalna, sportowa jest tak duża, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Jest i coś dla miłośników wody (Kąpielisko Glinianki, Kąpielisko Orbita czy Basen Kłokoczyce), ale także organizowany są pokazy specjalne, wykorzystujące specjalne efekty zainstalowane we wrocławskiej Fontannie Multimedialnej. Dla miłośników doznań ekstremalnych Park Linowy Opatkowicka również przygotował kilka atrakcji. Zarówno dla młodszych (trasa Myszka i Małpka) oraz pozostałe trasy dla tych ciut większych.

Trochę kultury

Równie bogata jest oferta kulturalna. Miłośnicy sztuki znajdą kilka ciekawych wystaw. Moda dziękuje kinu, Judith Roder: Ciekłe Miasto II środowisko, ale także Ręki Dzieła Fest Pod Chmurką, czyli możliwość poznania rękodzieł lokalnych artystów.

A co dla najmłodszych?

Też jest coś dobrego! Fun Park przy Hali Stulecia!  A w nim? Dmuchańce różnej maści. Dla miłośników czterech kółek tor dla samochodów elektrycznych, ale także tradycyjne gokarty. A co w tym czasie mogą robić rodzice? Organizatorzy pomyśleli i o tym, przygotowując strefę chillout dla opiekunów. Oferta dziecięca na weekend to także warsztaty dla dzieci, organizowane w Muzeum Narodowym.

Zwiedzanie miasta

Podczas wakacji we Wrocławiu realizowany jest cykl spacerów po Wrocławiu. Co w tym takiego szczególnego? Otóż to, że w spacerach uczestniczą przewodnicy, dzięki czemu każdy może mieć okazję posłuchać o ciekawych miejscach związanych z miastem. Przez całe wakacje dostępne były różne trasy wędrówek. W piątek, 24.08 zorganizowana będzie wycieczka “Czarna śmierć”, gdzie uczestnicy będą mieli możliwość poznania historii związanej z epidemią dżumy, grypy hiszpanki i ospy, ale także o czasach, gdy miasto borykało się z tymi chorobami. W sobotę, 25.08 odbędzie się wycieczka, nawiązująca do jednej ze sławnych dla Wrocławia postaci, Edyty Stein. Również w sobotę zorganizowana będzie wycieczka dla miłośników jednośladów, szlakiem wrocławskich osiedli. W niedzielę natomiast zaplanowane zostały aż trzy wycieczki. Pierwsza z nich nawiązuje do społeczności Żydowskiej Wrocławia, opowiadając jej historię aż do czasów współczesnych. Druga to spacer szlakami mody, bo nie każdy wie, ale w wielu zakątkach miasta znaleźć można np. rzeźby, które opowiadają o modowych trendach w mieście na przestrzeni wieków. Ostatnia z propozycji jest nieco inna, ponieważ obok spaceru, jej uczestnicy będą mieli możliwość przepłynięcia się po kanałach cudownej Odry.