Festiwal Podróżniczy „Wachlarz” odbędzie się w we wrocławskiej Operze Leśnej już po raz jedenasty. Jest to jedyna taka impreza w Polsce, która z roku na rok zyskuje na popularności zachęcając do uczestnictwa nie tylko Wrocławian, ale również przyjezdnych turystów. W tym roku tematem przewodnim festiwalu stała się „Esencja”. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą i czego mogą spodziewać się uczestnicy?


„Esencja” w interpretacji organizatorów ma nawiązywać do korzeni podróżowania w dosłownym i metaforycznym tego słowa znaczeniu. Prelegenci postanowili położyć duży nacisk na to jak człowiek potrafi przeżywać podróż, w jaki sposób postrzega inne kultury, obok których obcuje w czasie tej podróży i czy potrafi stać się częścią nich odrzucając na drugi plan materialne aspekty wyprawy. Podróż to przecież nie tylko pamiątki i zdjęcia, ale także doświadczenia, wspomnienia i uczucia które pozostają z człowiekiem do końca.

 

Podczas Festiwalu zajrzysz w głąb siebie odbywając zarazem najtrudniejszą wyprawę swojego życia

 

Uczestnicy festiwalu „Wachlarz” będą mieli jedyną w swoim życiu okazję odbycia nieco mistycznej wręcz podróży do wnętrza swojego człowieczeństwa, gdzie nieuchronnym stanie się zderzenie z własnym „JA” – tyle, że bardziej naturalnym, pierwotnym, instynktownym i zarazem niezepsutym materialnymi priorytetami współczesnego świata.

 

Start: 16 czerwca 2018 roku w Operze Leśnej!

 

Tegoroczna edycja Festiwalu „Wachlarz” odbędzie się 16 czerwca, dlatego już dziś warto zadbać o rezerwacje wolnego miejsca. Oficjalne otwarcie imprezy przewidziane jest już na godzinę 10:15. Dalszy program zapowiada intensywną lekcję podróżniczą. O swoich wyborach, pasjach i przygodach opowiedzą Prelegenci, wśród których nie zabraknie reportażystów, himalaistów, podróżników i innych wybitnych postaci, które postanowiły zupełnie przewartościować życiowe priorytety oddając się w zupełności swojej pasji. Festiwal zakończą ciekawe warsztaty zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

 

16 i 17 czerwiec 2018 roku to dzień dla Opery Leśnej! Zachęcamy do nie przekładania rezerwacji „na jutro”, bo liczba wolnych miejsc bardzo szybko się kurczy.