Wrocław nie bez powodu nazywany jest polską stolicą kultury. Organizatorzy imprez o charakterze kulturowym niejednokrotnie udowodnili, że kreatywność uchyla przed nimi wszelkie możliwe granice. Podczas tegorocznego Dnia Matki nie mogło być inaczej! Odra River Cup 2018 to jeden z ciekawszych pomysłów na spędzenie tego wyjątkowego dnia w niebanalny sposób.

Dzień Matki z Odra River Cup 2018, Start: 26 Maja, godzina 12.00 – Bulwar Politechniki Wrocławskiej

 

Oficjalne rozpoczęcie imprezy rozpocznie się 26 maja o godzinie 12.00. Na miejscu spotkać można również wioślarzy, dla których w tym samym czasie rozpoczną się regaty. W ramach Odra River Cup 2018 aż piętnaście ósemek zapowiedziało uczestnictwo w wioślarskiej rywalizacji! Będą oni reprezentować m.in. Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski czy Uniwersytet Medyczny w Szczecinie.

 

Wioślarze wystartują z kładki przy ulicy Zwierzynieckiej. Metę wyznaczono na plaży przy Bulwarze Politechniki Wrocławskiej. Łącznie zawodnicy będą mieć do pokonania 800 metrów. Dla tych, którym rywalizacja nie dostarczy wystarczających emocji czeka również ekscytujący wyścig smoczych łodzi!

 

Kolejny Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej

 

Podczas Odra River Cup 2018 odbędzie się również doroczny, tradycyjny konkurs, którego uczestnikami będą osady dwóch największych uczelni z Dolnego Śląska. O tym, kto w tym roku zdobędzie Puchar Rektora dowiemy się już o 19.30.

 

Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych

 

Studenci przygotowali dla nich wyjątkową atrakcję. W tym roku podczas Odra River Cup 2018, na Bulwarze pojawi się miasteczko naukowe, w którym pod czujnym okiem starszych kolegów, dzieci będą mogły stworzyć niesamowite samoloty i łodzie a także przeprowadzić ciekawe eksperymenty chemiczne i fizyczne.

 

Finał odbędzie się w rytmie muzyki, którą zapewnią nam gwiazdy wieczoru – zespół Chilli Crew oraz Mrozu z Zespołem. Imprezę zakończy widowiskowy pokaz sztucznych ogni. Moc atrakcji i wspaniała zabawa to więc wystarczający powód, aby tegoroczny Dzień Matki zaplanować na Bulwarze Politechniki!