Już 16 marca 2018 roku rozpoczyna się 39. Przegląd Piosenki Aktorskiej. Kogo będzie można zobaczyć w trakcie tegorocznej edycji?

 

Tegoroczna, już 39. edycja jednego z najczęściej odwiedzanych wrocławskich festiwali rozpoczyna się 16 marca i potrwa do 25 marca. Najważniejszym punktem programu jest interpretacja piosenki aktorskiej, ale na uczestników wydarzenia czeka też wiele innych interesujących atrakcji.

 

W trakcie tegorocznego przeglądu będzie można między innymi posłuchać piosenek francuskiej artystki Camille, wziąć udział w gali Wojciecha Młynarskiego w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Na uwagę zasługują również spektakle offowe.

 

Najbardziej oczekiwany będzie jednak konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki, który będzie odbywał się 23 marca. W pierwszej części będzie można zobaczyć młodych artystów, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę, natomiast w drugiej posłuchać Jerzego Treli, Krzysztofa Globisza i Katarzyny Nosowskiej. W programie znalazły się między innymi utwory Maanamu, Kultu, Siekiery, Rezerwatu, wiersze Herberta i kompozycje Niemena.

 

Duże koncerty w trakcie Przeglądu Piosenki Aktorskiej:

  • występ gwiazdy francuskiej piosenki Camille (18 marca, godz. 18.30)
  • podwodny koncert AquaSonic Between Music (21 marca, godz. 18.00)
  • wieczór Kasi Groniec (20 marca, godz. 20.00)
  • requiem ludowe Adama Struga i Kwadrofonik (20 marca, godz. 18.00)

 

Wydarzenia będą odbywały się między innymi w takich lokalizacjach jak Teatr Muzyczny CAPITOL, Teatr Współczesny, Impart, Synagoga przy ulicy Włodkowica, Vertigo Jazz Club & Restaurant, Das Lokal, A2 – Centrum Koncertowe.

 

Dokładny program wydarzenia można znaleźć na jego stronie internetowej.

 

Bilety na 39. Przegląd Piosenki Aktorskiej

Sprzedaż biletów na tegoroczny Przegląd Piosenki Aktorskiej odbywa się w kasach Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu i przez internet na www.ppa.wroclaw.pl Bilety na Nurt Off dostępne będą od 10 lutego w kasach Teatru.

 

Ceny biletów od 1 zł (na spektakle Sceny Off) do 180 zł za najdroższy bilet na galę. Koncert Camille to ceny 80 i 100 zł.

 

Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, czyli PPA odbywa się we Wrocławiu już od 1976 roku. To wydarzenie kulturalne, w trakcie którego odbywa się konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki pozwalający na wyłonienie laureatów, a także cykle koncertów oraz spektakli muzycznych.

 

Organizator przeglądu piosenki aktorskiej:

Teatr Muzyczny CAPITOL

  1. Piłsudskiego 67

50-019 Wrocław

 

Więcej informacji dotyczących wydarzenia można znaleźć na jego stronie internetowej: http://ppa.wroclaw.pl/.