Gdy zaczyna padać śnieg, wielu spragnionych zabawy na białym puchu zaczyna planować wyjazdy na narty i snowboard. Gdzie najbliżej Wrocławia możemy wybrać się na zimowe ferie spędzone w aktywnym stylu?

 

Dzięki swojej dogodnej lokalizacji Wrocław jest doskonałym miejscem do zamieszkania przez osoby lubiące sporty zimowe. Do dyspozycji mamy stacje narciarskie znajdujące się w dolnośląskich górach, ale również możemy wybrać się do Czech, gdzie także czeka wiele świetnych propozycji dla osób lubiących białe szaleństwo. Sprawdź z nami, gdzie warto pojechać!

 

 1. Szklarska Poręba

Jednym z najczęściej wybieranych kierunków przez mieszkańców Wrocławia jest Szklarska Poręba. Na narciarzy czeka tutaj 20 wyciągów narciarskich i kolei krzesełkowych, a także ponad 15 kilometrów zróżnicowanych tras dla początkujących i zaawansowanych.

 

Większość z nich mieści się na stokach Szrenicy. Bardziej doświadczeni narciarze wybierają trasę zjazdową FIS, która nazywana jest również Ścianą – jej kąt nachylenia miejscami wynosi nawet 50 procent.

 

 1. Karpacz

Chętnie odwiedzany jest też malowniczy Karpacz, w którym do dyspozycji również mamy wiele wyciągów oraz tras, na przykład takich jak Biały Jar, Liczykrupa, Kubusiowy Stok oraz Euro. Z kolei na Polanie Jakuszyckiej do dyspozycji mamy świetnie przygotowane trasy biegowe.

 

 1. Świeradów-Zdrój

Kolejna miejscowość oferująca liczne atrakcje dla narciarzy to Świeradów-Zdrój. Oprócz tras zjazdowych w uzdrowisku możemy korzystać również z tras dla narciarzy biegowych, które utworzone są na Zajęczniku.

 

 1. Łysa Góra

To niewielka stacja narciarska znajdująca się w Dziwiszowie niedaleko Jeleniej Góry. Dla narciarzy przygotowano tu trzy łatwe trasy zjazdowe, które razem mają około kilometra.

 

 1. Zieleniec

Na uwagę zasługuje również Zieleniec – największy ośrodek narciarski zlokalizowany w Kotlinie Kłodzkiej. Do dyspozycji mamy aż 28 wyciągów. Znajduje się tutaj również snowpark, który jest doskonałym wyborem dla osób uprawiających freestyle na nartach i jeżdżących na snowboardzie.

 

 1. Czarna Góra i Kamienica

Znajdują się niedaleko miejscowości Stronie Śląskie. W tych dwóch lokalizacjach do dyspozycji narciarzy jest kilka wyciągów oraz trasy liczące sobie po parę kilometrów.

 

Narciarze z Wrocławia mogą również skorzystać z pełnej gamy tras dostępnych po czeskiej stronie. Są również bardzo dobrze utrzymane, a ceny wcale nie są takie wysokie.

 

Po czeskiej stronie zapraszają takie lokalizacje jak:

 • Janskie Łaźnie
 • Pec pod Śnieżką
 • Szpindlerowy Młyn
 • Rokytnice nad Jizerou
 • Harrachov