Już za dwa lata we Wrocławiu odbędą się igrzyska sportów nieolimpijskich World Games 2017. Wrocław wygrał rywalizację, w której wygrał z Kapsztadem, Genuą i Budapesztem.

World Games 2017 we Wrocławiu będą już dziesiątą edycją tego wydarzenia. Odbywają się – tak jak igrzyska olimpijskie – w cyklu czteroletnim,w roku następującym bezpośrednio po tychże igrzyskach. Po raz ostatni w Europie miały miejsce w 2005 roku w niemieckim Duisburgu. W 2009 roku zawody gościło chińskie miasto Kaohsiung, a w 2013 igrzyska sportów nieolimpijskich odbyły się po raz pierwszy na kontynencie południowoamerykańskim, w kolumbijskim mieście Cali. Zgromadziły nieco ponad cztery tysiące uczestników z całego świata, podobnej liczby sportowców możemy spodziewać się także we Wrocławiu. Zawody w stolicy Dolnego Śląska odbędą się w dniach 3 – 13 sierpnia 2017 roku.

Areny World Games 2017

Ceremonia otwarcia i zamknięcia Igrzysk odbędzie się na Stadionie Miejskim. Część zawodów odbędzie się we wrocławskiej Hali Orbita, inne dyscypliny będą rozgrywane na Stadionie Olimpijskim i basenie przy ulicy Wejherowskiej. Zarówno Stadion Olimpijski jak i obiekt przy Wejherowskiej zostaną przebudowane i zmodernizowane przed zawodami. Basen wzbogaci się o krytą pływalnię, stadion zaś zostanie poddany kompleksowej modernizacji.

Dyscypliny World Games 2017

Igrzyska World Games to igrzyska sportów nieolimpijskich. Oznacza to, że zawodnicy konkurują w zawodach, jakich nie można zobaczyć podczas olimpiady. Dzięki zawodom World Games widzowie mogą zobaczyć między innymi zawodników i zawodniczki w różnych dyscyplinach sportowych.

World Games to między innymi: rugby siedmioosobowe, squash, softball, lacrosse, kulturystyka, sumo, aikido, karate, łucznictwo, bilard, wspinaczka sportowa oraz spadochroniarstwo. Pełną listę dyscyplin można przeczytać na oficjalnej wrocławskiej stronie World Games 2017.

Igrzyska sportów nieolimpijskich World Games to nie tylko szansa na przyciągnięcie rzesz zagranicznych turystów do Wrocławia i promocja miasta w międzynarodowych mediach. To przede wszystkim szansa na popularyzację sportu wśród mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. Nie bez znaczenia jest również fakt pozostania w mieście nowoczesnych miejsc do uprawiania różnego rodzaju dyscyplin sportowych. Basen oraz tor wrotkarski na pewno pomogą w aktywizacji ruchowej wrocławian.