Bieganie to obecnie jeden z najczęściej uprawianych sportów. Jeśli również chcesz rozpocząć, Wrocław oferuje wiele ciekawych tras do wyboru. Gdzie warto pobiegać?

Wrocław to miasto, które często nie jest kojarzone ze zbyt dobrym terenem do biegania. Oczywiście, nie każda trasa doskonale się do tego nadaje, ale jeśli przyjrzymy się uważniej mapie miasta, możemy od razu znaleźć wiele miejsc, które będą idealnie nadawały się do joggingu. Co więcej, nie musimy biegać wcale przy drogach – do dyspozycji mamy też malownicze trasy wśród zieleni.

 

Gdzie warto pobiegać we Wrocławiu? Zapraszamy do sprawdzenia naszych sprawdzonych miejsc dla biegaczy!

 

Wały nad rzeką

Jednym z najczęściej wybieranych miejsc przez wrocławskich biegaczy są wały. Przebieżka nad rzeką jest doskonałym wyborem nie tylko na lato, ale również na inne pory roku.

 

Wielu biegaczy wybiera okolice Mostów Warszawskich, gdzie można nawet znaleźć tabliczki z oznaczonymi kilometrami. Inna trasa wiedzie od Mostu Milenijnego do Osobowickiego, a także pomiędzy mostami Jagiellońskimi oraz Swojczyckim. Na uwagę zasługuje również Wybrzeże Wyspiańskiego, ale można też pobiegać wokół Wielkiej Wyspy. W zależności od wybranej trasy możemy zrobić to kilku o nawet kilkunastu kilometrów.

 

Ślęza

Świetnym wyborem dla biegaczy są również okolice Ślęzy. Mamy do dyspozycji wiele przygotowanych ścieżek, ale także mniej dzikich i nieprzygotowanych rejonów, które mogą sprawić, że zapomnimy, że jesteśmy w mieście.

 

Biegaczy można najczęściej zobaczyć w okolicy parku Klecińskiego, parku Tysiąclecia, a także parku Grabiszyńskiego. Do dyspozycji mamy też trasy w pobliżu Stadionu Miejskiego.

 

Parki miejskie

Oczywiście, na jogging możemy wybrać się też do jednego z wielu parków miejskich znajdujących się we Wrocławiu. W wielu z nich dostępne są też specjalne ścieżki przygotowane dla biegaczy.

 

Na uwagę zasługują między innymi ścieżki dostępne w Parku Grabiszyńskim, Parku Zachodnim i wschodnim, a także w Parku Leśnickim. Nieoznaczone ścieżki z kolei czekają w Parku Szczytnickim, w Parku Południowym oraz w Lasku Osobowickim.

 

Oczywiście, do dyspozycji mamy również różne trasy asfaltowe, które możemy znaleźć w każdej dzielnicy – warto więc zapoznać się z propozycjami i wybrać dla siebie taką trasę, która będzie najlepsza.

 

Zatem, czy Wrocław jest przygotowany dla biegaczy? Jak najbardziej! Do dyspozycji mamy tutaj szeroką gamę świetnych ścieżek dla uprawiających jogging. Nie musimy wcale biegać przy ulicach, ponieważ do wyboru są też piękne trasy położone nad rzekami oraz w parkach. Jest w czym przebierać!