Wrocław jest miastem stawiającym na swoich mieszkańców. Przejawem tego są chociażby Wrocławskie Igrzyska Seniorów. Jak sama nazwa wskazuje, w tych dniach to właśnie najstarsi mieszkańcy mają okazję wykazać się w różnych dyscyplinach sportowych.

Igrzyska dla starszych we Wrocławiu

Dzisiaj wizja babci i dziadka odbiega trochę od tego obrazka, gdzie starsi ludzie zasiadali z kocem w bujanym fotelu. Wrocław zauważył ten fakt. Dlatego powołany został w 2010 Klub Aktywnego Seniora. Wraz z powstaniem klubu działalność seniorów na terenie miasta została jeszcze bardziej doceniona. Przejawem tego są Wrocławskie Dni Seniora. Same igrzyska były do niedawna organizowane razem ze wspomnianymi Dniami. Od 2019 roku Igrzyska dla Seniorów są jednak odrębnym wydarzeniem. W tym roku całe wydarzenie organizowane jest w dniach 11.05.2019. do 08.06.2019.

Sport jest dla każdego

Te igrzyska udowadniają, że można ćwiczyć i być aktywnym w każdym wieku. Do udziału w różnych dyscyplinach sportowych zapraszane są osoby 50+.  Są jednak takie dyscypliny przy których ta granica wieku została jednak trochę podniesiona. Jednak w głównym założeniu udział mogą wziąć wszystkie osoby czujące się na siłach i nie mające żadnych przeciwwskazań zdrowotnych. W tym roku inauguracja igrzysk odbyła się podczas biegu i nordic walking. Patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydent Wrocławia i Komenda Miejska Policji we Wrocławiu. Warto jednak wspomnieć, że organizatorem całego wydarzenia dla seniorów jest Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN.

Duży wybór dyscyplin podczas zawodów

Same wyścigi odbywają się nie tylko w weekendy, ale także w tygodniu. Pełen harmonogram dni i wydarzeń dostępny jest na głównej stronie organizatora. Tam też dostępny jest formularz zgłoszeniowy w wersji elektronicznej.  Seniorzy mogą zapisać się na pływanie na krytej pływalni GEM. Odbywają się również zawody w badmintona oraz lubiane również przez osoby starsze boule, kręgle. Dla osób nie mających już tyle sił zorganizowane zostały zawodowy w szachy i scrabble. Jak sami więc widzicie nie liczy się tylko siła. Trzeba wykazać się również sprytem oraz odpowiednia wiedzą. Na zakończenie igrzysk zostaną zorganizowane zawody w siatkę plażową. Finalne wydarzenie będzie miało miejsce na boiskach GEM.

Wyróżnienie dla najlepszych seniorów

Z roku na rok coraz więcej seniorów decyduje się na wzięcie udziału w tych zawodach. Do tego organizatorzy zachęcają do zakładania swoich drużyn. Dzięki temu integracja osób starszych będzie jeszcze większa. Wspomniane drużyny mogą wziąć udział w finałowym spotkaniu w siatkowej piłce plażowej. Bardzo ważnym jest fakt, że te drużyny mogą być mieszane. Udział w tej grze jest dostępny dla kobiet 50+ i dla mężczyzn 55+. W tym roku każdy uczestnik biorący udział w przynajmniej trzech dyscyplinach sportowych otrzyma na zakończenie pamiątkowy medal igrzysk.