O tym, że Wrocław jest miastem krasnali wiedzą chyba wszyscy. Te małe baśniowe stworki mieszkają w różnych częściach miasta. Jest ich wiele, a ciągle przybywają nowe. Dla turystów stanowią nie lada gratkę. Wiele osób chętnie wypuszcza się w miasto szukając tych małych, wrocławskich “mieszkańców”. Nie każdy jednak wie, że krasnoludki każdego roku mają swoje święto.

Pierwszy Festiwal Krasnali

Każdego roku jesienią, gdy dzieci wrócą już do szkół, we Wrocławiu świętują krasnoludki. Pierwsze święto zorganizowane zostało w roku 2010 i od tamtej pory obchodzone jest regularnie. Każdego roku jest festiwal krasnali to doskonała okazja do hucznego świętowania, podczas którego organizatorzy przygotowują liczne atrakcje, dla tych małych i tych ciut większych.

Festiwal 2018

Również i w tym roku w planach jest wielkie świętowanie, które odbędzie się już wkrótce, bo od 7 do 9 września. Tak, tak! To już w najbliższy weekend wrocławskie krasnale znowu zaczną świętować, a wrocławianie oraz turyści razem z nimi. Czego można się spodziewać w tym roku? Całe wydarzenie rozpocznie się uroczystą paradą, Wielką Wrocławską Paradą Krasnoludków. Kto chce dołączyć, powinien w piątek, 7. września, o godzinie 10.00 wybrać się pod słynne wrocławskie miejsce spotkań – Pręgierz znajdujący się na wrocławskim rynku. Najwięcej wydarzeń zaplanowanych zostało w Parku Staromiejskim oraz w Teatrze Lalek. W Parku Staromiejskim każdy znajdzie coś dla siebie, a wiele z atrakcji dedykowanych jest dzieciom oraz całym rodzinom, a miłośnicy krasnali będą mieli okazję udać się do Wielkiej Wioski Krasnoludków.