Cena OC samochodu zależy od wielu różnych czynników. Marki, wieku, pojemności silnika, wieku kierowcy i wielu innych. Co ciekawe wpływ ma również miasto, w którym mieszkasz. Ubezpieczenie komunikacyjne we Wrocławiu jest droższe niż w innym, mniejszych okolicznych miejscowościach. Jak oszczędzić pieniądze wybierając ubezpieczenie?

Kupując auto pamiętaj o OC

Wybierając samochód, pamiętaj, że jego marka, wiek, czy pojemność silnika będą wpływać na cenę ubezpieczenia OC. Skąd się biorą takie różnice? Z przeprowadzanych statystyk, które wskazują jakie marki samochodów biorą najczęściej udział w wypadkach drogowych. Na szczycie listy plasują się między innymi BMW, którego OC jest znacznie droższe od takich marek jak: Ford, Opel, czy Skoda. Najwyższą cenę za OC muszą zapłacić miłośnicy prestiżowych aut sportowych takich jak Lamborghini, czy Ferrari.  Dlatego decydując się na kupno samochodu, sprawdź jakie ceny mają poszczególne marki. Model również ma znaczenie, ponieważ pod uwagę jest również brana pojemność silnika, im większa, tym szybsze auto i cena OC idzie do góry.

Kolejną kwestią jest wiek samochodu, szczególnie jeśli decydujesz się na kupno auta używanego. Podstawowa zasada brzmi im młodsze, tym lepiej.

Jeśli jesteś młodym kierowcom, warto pomyśleć o doświadczonym współwłaścicielu, który może się pochwalić długą i bezszkodową jazdą. Takie rozwiązanie z pewnością obniży cenę Twojego OC.

Jakie ubezpieczenie trzeba mieć, a jakie warto dokupić?

Każdy kierowca musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie samochodu OC. Gwarantuje ono wypłatę odszkodowania w razie gdy dojdzie do wypadku na drodze spowodowanego przez osobę ubezpieczoną. Z polisy sprawcy pokrywane są koszty nie tylko naprawy uszkodzonego pojazdu, lecz również leczenia osób poszkodowanych w wypadku.

Jeśli jednak chcesz chronić swoje auto i mieć gwarancje pokrycia nieprzywdzianych w OC szkód warto zdecydować się na dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne. AC obejmuje szkody powstałe w wyniku różnych sytuacji, między innymi kradzieży, uszkodzenie pojazdu przez osoby trzecie lub nieprzewidziane warunki atmosferyczne.

Jeśli chcesz posiadać dodatkowe zabezpieczenie podczas podróży, gwarantowaną pomoc serwisową w razie awarii, holowanie, czy możliwość korzystania z pojazdu zastępczego warto wykupić ubezpieczenie Assistance swojego samochodu.

Jak dopasować ubezpieczenie do własnych potrzeb?

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia nie jest łatwe, ponieważ musisz rozpatrzeć:

  • ofertę kilkunastu firm działających na rynku w Polsce;
  • ogólne warunki ubezpieczenia – OWU, które są różne zależnie od firmy;
  • czynniki wpływające na cenę OC, takie jak marka pojazdu, wielkość silnika, wiek samochodu, wiek kierowcy itd.

Właśnie dlatego warto skorzystać z oferty doświadczonej agencji ubezpieczeniowej https://mhi.org.pl/, która bezpłatnie opracuje ofertę polisy idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb i możliwości finansowych.

Nie tylko porównają ceny i wchodzące w ich zakres usługi, lecz również OWU, które stanowi podstawę wypłacenia ubezpieczenia w razie powstania szkody. Choć często polecane są wyszukiwarki internetowe, te są oparte na dość ogólnych algorytmach, lub nie posiadają ofert wszystkich firm. Dlatego też doświadczona agencja ubezpieczeniowa znacznie lepiej dobierze ofertę, biorąc pod uwagę wszelkie szczegóły i niuanse.

Ostrożna i bezszkodowa jazda gwarancją niższego ubezpieczenia

Na koniec parę słów, jak z czasem można korzystać z niższych cen ubezpieczenia OC. Warto podkreślić, że większość firm oferujących obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne zwraca szczególną uwagę nie tylko na wiek kierowcy, ale również jego historię. Młodzi kierowcy to nie tylko osoby młode wiekiem, czyli między 18 a 24-26 rokiem życia, lecz również ci, którzy dopiero niedawno zdobyli prawo jazdy.

Ubezpieczyciele szczególnie cenią sobie kierowców rozważnych, naliczając zniżki za każdy rok bezszkodowej jazdy. Dzięki temu im dłużej jeździsz bez wypadku, możesz liczyć na coraz niższą cenę ubezpieczenia, która może być zredukowana nawet o 60%. Jest to najlepszy sposób zdobycia zniżki OC dla kierowcy.