Regularne wizyty u ginekologa to niezwykle istotna kwestia, jeśli chcesz dbać o swoje zdrowie niezależnie od wieku. W czasie ciąży właściwa opieka medyczna jest kluczowa dla zdrowia mamy i jej maluszka. Niestety z powodu pandemii państwowa opieka zdrowotna jest obecnie na kiepskim poziomie, a kolejki do specjalistów są coraz dłuższe. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem pozostaje prywatna opieka ginekologiczna.

Prywatny gabinet ginekologiczny czy klinika?

We Wrocławiu działa wiele gabinetów ginekologicznych. Zazwyczaj można w nich wykonać podstawowe badania jak cytologia, czy USG. To oczywiście wystarczy, jeśli nie masz problemów zdrowotnych, które wymagałyby szerszej diagnostyki, lub nie jesteś w ciąży. Jeśli  jednak poszukujesz kompleksowej, specjalistycznej opieki medycznej, warto pomyśleć o ośrodku medycznym, który, tak jak Centrum Ginekologii i Zdrowia Rodziny https://www.dcg.wroclaw.pl/ zapewni Ci cały zakres usług. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i wykonasz wszystkie potrzebne badania w jednym miejscu. Niezależnie, czy szukasz profesjonalnej opieki do prowadzenia ciąży, chcesz zadbać o profilaktyczne badania ginekologiczne, czy też masz problem z zajściem w ciążę, z pewnością otrzymasz tu fachową opiekę.

Szeroki zakres usług oferowanych w prywatnym ośrodku medycznym umożliwi oszczędność czasu, przyspieszy i ułatwi proces diagnostyczny, oraz zapewni komfort w trudnym czasie leczenia.

Opieka ginekologiczna w Centrum Ginekologii i Zdrowia Rodziny

W Centrum Ginekologii we Wrocławiu możesz skorzystać z szerokiego wachlarzu badań, konsultacji i zabiegów. Fachową opiekę znajdą tu kobiety, nie tylko w ciąży, ale również zmagające się z różnymi problemami natury intymnej, oraz te, które chcą zadbać o właściwą profilaktykę.

Co oferuje Centrum Ginekologii i Zdrowia Rodziny?

1. Profilaktykę ginekologiczną dla kobiet w każdym wieku, która ma na celu zapobiegać chorobom układu rozrodczego, w tym nowotworom złośliwym. Podstawę walki z nowotworami stanowi jak najwcześniejsze ich wykrycie, co daje niemal 100% szansę na ich wyleczenie. Podstawowe badania profilaktyczne obejmują:

  • cytologia;
  • USG i badanie ginekologiczne;
  • badania piersi;
  • badania genetyczne.

2. Prowadzenie ciąży i opieka okołoporodowa — ciąża to 40. tygodniowy proces, który wymaga przeprowadzenia badań diagnostycznych, wykonywanych w odpowiednim momencie. Dzięki temu możesz obserwować rozwój swojego maluszka jeszcze przed narodzeniem oraz sprawdzić, czy nie ma żadnych obciążeń genetycznych i wad wrodzonych. Czas i rodzaj wykonywanych podczas ciąży badań jest podyktowany przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników.

3.  Antykoncepcję – w klinice, możesz również skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pomogą Ci dobrać najlepszą dla Twojego ciała oraz stylu życia metodę antykoncepcji.

4.  Naprotechnologię – czyli leczenie niepłodności i In vitro to metody, które mają na celu pomóc parom w zastaniu rodzicami. Szeroki zakres metod diagnostycznych umożliwia znalezienie przyczyny, a następnie jej leczenie.

5. Ginekologię estetyczną – to nowoczesna dziedzina ginekologii, która dzięki zabiegom małoinwazyjnym pomaga poprawić zdrowie i komfort życia pacjentek.

Co jeszcze oferuje Centrum Ginekologii i Zdrowia Rodziny

W Centrum ginekologii pracuje zespół 40 lekarzy specjalizujących się w różnych dziedzinach. Właśnie dlatego można tu znaleźć fachową opiekę, nie tylko w zakresie ginekologii.

W zakres usług Centrum Ginekologii we Wrocławiu wchodzi również:

Urologia – tutaj każdy mężczyzna może zadbać o swoje zdrowie. Indywidualne podejście specjalistów do pacjentów zapewnia komfort i poczucie bezpieczeństwa, przy rozwiązywaniu takich trudnych problemów, jak: niepłodność, zaburzenia erekcji, czy przerost prostaty.

Proktologia – to dziedzina medycyny, która zajmuje się zaburzeniami końcowego odcinka przewodu pokarmowego. Często problemy te są bagatelizowane lub też z powodu zawstydzenia zatajane i niediagnozowane. W klinice możesz skorzystać z pomocy specjalistów, którzy nie tylko pomogą zdiagnozować i przeprowadzić odpowiednią terapię, ale również zachowają pełną dyskrecję i szacunek dla pacjenta.

Onkologia – choroby onkologiczne, są trudne do leczenia, a najlepsze rokowania mają osoby z wykrytym nowotworem na wczesnym etapie. Niestety obecnie trudno o szybkie ścieżki diagnostyczne w państwowych placówkach. W prywatnej klinice można skorzystać z szerokiego spektrum badań, w tym biopsji, co umożliwi szybkie wdrożenie leczenia i walkę z nowotworem.