Wrocław jest ważnym ośrodkiem akademickim, który w znaczący sposób wspiera innowacyjność i rozwój polskiej gospodarki. Dużą rolę w tym odgrywa Wrocławski Park Technologiczny (WPT), w którym od kilkunastu lat prowadzona jest intensywna współpraca przedstawicieli nauki i biznesu. Ideą powstania WPT było stworzenie miejsca, w którym przedsiębiorstwa miałaby optymalne warunki do wdrażania i rozwoju nowoczesnych technologii.

Wrocławski Park Technologiczny – nowoczesna nauka na Dolnym Śląsku

W tym celu powstał duży kompleks biurowców oraz doskonale wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt laboratoriów i prototypowni. Firmy mogą korzystać z nich na preferencyjnych warunkach finansowych. Rozbudowane zaplecze infrastrukturalne oraz dostęp do doskonale wykształconych zasobów ludzkich sprzyja realizowaniu nawet najbardziej ambitnych i innowacyjnych przedsięwzięć. Nic więc dziwnego, że obecnie na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego działa około 200 firm. Działających w takich branżach jak medycyna, chemia, biotechnologia, energetyka czy elektronika.

Na terenie WPT z powodzeniem funkcjonuje również Dolnośląski Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. Dzięki któremu studenci, pracownicy i absolwenci wrocławskich uczelni wyższych mogą przekuwać swoje innowacyjne pomysły w biznes i w dalszej perspektywie tworzyć miejsca pracy. Sukcesy firm działających na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego sprzyjają nieustannemu rozwojowi tego wyjątkowego miejsca, które już teraz jest wzorem dla innych podobnych ośrodków działających w Polsce.

Rozwój kompleksu

Niebagatelną rolę w rozwoju WPT pełni lokalizacja ośrodka, który od autostrady A4 i lotniska oddalony jest zaledwie o kilka kilometrów. Doskonale skomunikowany z najważniejszymi miastami Polski i Europy Wrocław jest doceniany przez wielu inwestorów zagranicznych. Licznie przybywający do WPT goście z Polski i zagranicy mają także do dyspozycji bogatą bazę noclegową. Przykładem mogą być nasze komfortowe i eleganckie Apartamenty Wrocławskie, które zlokalizowane są w prestiżowym centrum miasta, a od parku dzieli je jedynie 10 km.