Wrocław jest miastem, które rozwija się bardzo dynamicznie i znane jest z tego, że znaleźć w nim można wiele korporacji – zarówno polskich, jak i międzynarodowych.  Nie bez powodu mówi się, że miasto to jest bardzo przyjazne biznesom – szeroki wachlarz firm zajmujących się wieloma branżami sprawia, że we Wrocławiu nie jest trudno o znalezienie pracy, która sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających pracowników.

W mieście znaleźć można ponad 200 firm o zasięgu międzynarodowym. Jeśli jednak bardziej cenisz sobie pracę w firmie polskiej, również nie będziesz miał problemu ze znalezieniem czegoś dla siebie. Często polskie firmy odniosły we Wrocławiu sukces i też mogą pochwalić się międzynarodowym zasięgiem. Co ciekawe, miasto ma już ponad 200 start-upów, co oznacza, że aż około 10% polskich start-upów pochodzi właśnie z tego miasta. W artykule krótko przedstawimy kilka wrocławskich firm, czym się zajmują, co oferują, oraz jacy pracownicy są w nich poszukiwani.

Siedziba Google na Placu Bema

Czy wiesz, że biurowiec znajdujący się na ulicy Józefa Bema to siedziba Google? Światowy gigant właśnie we Wrocławiu postawił na zwiększenie zatrudnienia. Firma specjalizuje się w produktach reklamowych. Uruchomiony został również zespół technologiczny, który odpowiada za wdrażanie usług chmury obliczeniowej. Klientami są tu przedsiębiorcy z najróżniejszych krajów świata. Dla kogo jest praca we wrocławskim Google? Jest to świetne miejsce dla osób ze zdolnościami językowymi, dla pracowników, którzy mogą pochwalić się doświadczeniem w zarządzaniu zarówno zespołami, jak i projektami. Mile widziane są osoby, które interesują się marketingiem online lub nowymi technologiami. Zatrudnienie znajdą tutaj również inżynierowie oraz inżynierki. Aż połowa osób pracujących w Google to obcokrajowcy, a różnorodność kultur w tej firmie jest czymś po prostu naturalnym.

Zobacz także: Międzynarodowe firmy we Wrocławiu

Fińska Nokia we Wrocławiu

We Wrocławiu swoją siedzibę ma także fińska korporacja Nokia. Inżynierowie pracują tutaj nad oprogramowaniem systemów telekomunikacyjnych. Jest to świetne miejsce dla programistów – Nokia intensywnie szuka osób znających programy C++, C Embedded, Python czy Java. Jako firma zaangażowana w innowacyjność i posiadająca wiodącą pozycję technologiczną w sieciach komórkowych, stacjonarnych oraz chmurowych, kariera w tej korporacji będzie miała pozytywny wpływ na życie innych ludzi. Firma oferuje możliwość ciągłego uczenia się oraz bardzo elastyczną pracę.

Korporacja McKinsey & Company

Korporacja McKinsey & Company stawia z kolei na wiedzę oraz innowacyjność. Pracując w tej korporacji, będziesz mieć możliwość rozwiązywania problemów klientów oraz stania się częścią wyjątkowego miejsca oferującego satysfakcjonującą karierę. Firma dostarcza fachowej pomocy klientom w przeróżnych sektorach – począwszy od handlu detalicznego, telekomunikacji, czy farmaceutyce, a skończywszy na motoryzacji. Jest to świetne miejsce dla osób, które widzą siebie w roli konsultanta, badacza, naukowca czy inżyniera. Pracę znajdzie tutaj również matematyk, ekonomista i socjolog.

Polska firma kosmetyczna – Clarena

Widzi Ci się kariera w firmie zajmującej się polskimi kosmetykami? Clarena będzie zatem idealnym miejscem dla Ciebie! Korporacja ta osiągnęła sukces dzięki podejściu i oferowanym asortymencie. Stawia się tutaj na rozwój piękna zewnętrznego, dbając jednocześnie o harmonię z duszą, zrozumienie klienta i zaspokojenie jego potrzeb na skutek innowacyjnego podejścia. Firma zajmuje się też kształtowaniem trendów kosmetycznych. Jest to fantastyczne miejsce dla osób, które interesują się sprzedażą internetową i widzą siebie w roli specjalisty. Pracę znajdzie tutaj również technolog, przedstawiciel handlowy, doradca klienta oraz konsultant.

Polska firma farmaceutyczna – Hasco

Bardzo ciekawą karierę oferuje również inna polska firma – Hasco. Zajmuje się ona farmacją i ochroną zdrowia. W jej asortymencie znaleźć można leki na receptę i bez recepty, wyroby medyczne, suplementy diety, dermokosmetyki, kosmetyki oraz surowce farmaceutyczne. W tak dużej firmie każdy pracownik ma szansę, by znaleźć miejsce idealne dla siebie. Firma szuka specjalistów ds. obsługi sprzedaży, mechaników, pracowników gospodarczych, rehabilitantów, pediatrów, psychiatrów, analityków, kardiologów, pielęgniarek czy nawet prawników ds. korporacyjnych. Korporacja chętnie przyjmuje zarówno doświadczonych pracowników, jak i osoby młode i ambitne. Doceniane jest tutaj nie tylko wieloletnie doświadczenie, ale też młodzieńcza energia.

Gigant w branży finansowej – firma Kruk

Kolejną polską firmą z siedzibą we Wrocławiu, na którą warto zwrócić uwagę, rozglądając się za zatrudnieniem jest firma Kruk. Pomaga ona wyjść ludziom z zadłużenia, ułatwić spłatę długów i spać spokojniej. Osoby lubiące wyzwania na pewno znajdą tutaj zatrudnienie dla siebie. Firma chwali się etycznym podejściem i spłaceniem zadłużenia już ponad 3 milionów Polaków. Klientom zawsze okazywany jest tutaj szacunek, ponieważ jest on podstawą w nawiązaniu relacji z drugą osobą w tym przedsiębiorstwie. Karierę z pewnością znajdzie tutaj księgowy, programista, osoba zajmująca się audytem i kontrolą, sprzedawca, analityk, inżynier, specjalista ds. środowiska, inspektor ochrony danych czy trener terenowy.

Korporacje we Wrocławiu są doskonałym miejscem dla osób ceniących stabilność i bezpieczeństwo – zatrudnienie jest tutaj bowiem zwykle w oparciu o umowę o pracę, a czas pracy jest stały i przeważnie nie ulega zmianom. Pensje są z reguły bardziej konkurencyjne niż w małych firmach, przedstawiana jest nam tutaj przejrzysta ścieżka kariery, a także wiele benefitów w postaci ubezpieczeń medycznych, kursów i szkoleń, a nawet kart na siłownię. Jest to wspaniałe miejsce dla osób chcących zdobyć cenne doświadczenie zawodowe. Korporacje chętnie zatrudniają osoby nie tylko z długim stażem pracy – mile widziani również są studenci oraz absolwenci. Szeroki wachlarz ofert pracy z pewnością sprawi, że każda osoba znajdzie coś dla siebie, w tej czy w innej korporacji we Wrocławiu.