Jak w każdy weekend, Wrocław staje się miejscem wyjątkowym, w którym organizowane są liczne imprezy i atrakcje. Ich różnorodność jest tak duża, że każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie. Na jakie atrakcje możemy liczyć na przełomie listopada i grudnia?

W ten zimowy, przedświąteczny czas w mieście można korzystać z uruchomionych już lodowisk. To wyjątkowa oferta zarówno dla tych, którzy całkiem dobrze radzą sobie na tafli, ale i tych, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę. Niektóre lodowiska pozwalają na skorzystanie z lekcji nauki jazdy na łyżach. Wyjątkiem jest tu lodowisko przy Zespole Szkół Nr 14. Również tam, nie znajdziemy specjalnych „pomocników”, takich jak słynne pingwinki, pomagające utrzymać równowagę najmłodszym łyżwiarzom.

Jarmark Bożonarodzeniowy

A wraz z nim nie tylko wyjątkowe ozdoby i świąteczny klimat, pachnący grzańcem i piernikami, ale również liczne imprezy kulturalne, oczywiście wszystko w świątecznym klimacie. Jarmark, jak co roku, organizowany jest na wrocławskim Rynku Głównym. Jednak w tym roku, atrakcji szukać można także na placu Solnym.

Zajęcia rękodzieła

I to bardzo szeroko rozumianego. Już w piątek, 30. 11, zorganizowane zostaną warsztaty związane z: decoupage’em, tworzeniem wianków na drzwi czy też można będzie poznać tajniki tworzenia naturalnych kosmetyków.

Andrzejkowo

Oczywiście nie może też zabraknąć licznych imprez i zabaw andrzejkowych. Oferta oraz charakter wydarzeń jest bardzo duży i różnorodny. Ciekawym i dość oryginalnym pomysłem może być spędzenie wieczoru w Imprezowym Tramwaju. Organizowane są również klasyczne zabawy andrzejkowe, głównie w hotelach i salach balowych, jednak tu najczęściej konieczna może okazać się wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Dla tych, którzy niekoniecznie lubią huczne imprezy z głośną muzyką i tańcami, Wrocław oferuje liczne wydarzenia kulturalne, wśród których zdecydowany prym wiodą spotkania z kabaretem.

Nie tylko imprezą żyje człowiek…

W sobotę, 1. grudnia zorganizowany zostanie po raz kolejny ekobazar. Jest to inicjatywa, która pozwala mieszkańcom oraz gościom miasta na zakup produktów rolnych, owoców oraz warzyw bezpośrednio od rolnika. Można będzie również nabyć pieczywo, soki czy przetwory, ale także kiszonki, mięsa, ryby czy wędliny od producenta. Jest to doskonała gratka dla wszystkich, którzy cenią sobie zdrowe żywienie i minimalizację modyfikowanej żywności w swojej diecie. Warto pamiętać, że ten ekologiczny bazar nie jest wydarzeniem jednorazowym, a odbywa się we Wrocławiu regularnie, w każdą sobotą. Wystarczy przyjść  na ul. Tęczową 57, między godziną 10 a 16.