To nie żart! Każdy kto tylko chce może mieć swojego własnego krasnala we Wrocławiu. Jak to możliwe? Już wyjaśniamy!

Idea krasnali wrocławskich

Wrocław znany jest ze swych małych mieszkańców, których spotkać można w różnych zakątkach miasta. Krasnali jest już całkiem sporo. Na tyle dużo, że można kupić specjalne mapy, które ułatwiają ich poszukiwanie. Legend o ich powstaniu jest sporo. A skąd się one biorą na wrocławskich ulicach?

Co zrobić, aby stać się właścicielem krasnala?

Przede wszystkim należy mieć pomysł. Oryginalny i unikatowy, a następnie sprawdzić czy takiego krasnala nie ma już we Wrocławiu. Nie trzeba składać żadnych wniosków oraz realizować skomplikowanych procedur. Potrzebna jest jedynie zgoda właściciela terenu, na którym miały zamieszkać nowy krasnoludek.

Projekt i wykonanie

Jeśli chodzi o projekt nowego mieszkańca oraz jego wykonanie decyzja podejmowana jest przez nowego właściciela. Również koszty związane z projektem i jego realizacją spoczywają na osobie zamawiającej. Gdy nasza wymarzona figurka jest już gotowa, wówczas należy ją zamontować na wcześniej wybranym miejscu. Należy jednak pamiętać o zgodzie właściciela terenu, to bardzo ważne, aby nie dochodziło do niepotrzebnych problemów. Gdy krasnal zostanie już umieszczony w miejscu docelowym, wówczas należy dodać go do bazy krasnali. Uwaga! Dodając nowego krasnalowego mieszkańca należy wpisać także jego nazwę i krótko go opisać.

Urząd Rejestracji Krasnali

Tak, tak, to nie żart. Na oficjalnej stronie wrocławskich krasnali znajduje się miejsce, nazwane Urzędem Rejestracji Krasnali. Zostało ono stworzone w celu ułatwienia wpisania do rejestru nowych krasnoludków. Jest to formularz na stronie internetowej, w którym uzupełnić należy następujące dane: imię oraz nazwisko właściciela krasnala, imię krasnala, adres pod którym możemy go odnaleźć, a także jego opis. Właściciele serwisu pozwalają również na wgranie pliku ze zdjęciem. Informacje te pozwalają wpisać krasnala do oficjalnej bazy, a tym samym ułatwić poszukiwaczom jego odnalezienie.