Wybierając się do Wrocławia na krótszy lub dłuższy pobyt, warto wcześniej przyjrzeć się różnym możliwościom noclegu. Zależnie z kim przyjeżdżamy i w jakim celu miasto oferuje różnorodne opcje. Każda z nich ma swoje wady oraz zalety. Sprawdź, które miejsce jest dla Ciebie – hostel, hotel czy apartament.

Wrocławskie hotele

Noclegi w hotelach to nadal jedna z najbardziej popularnych opcji dla wielu osób przybywających do Wrocławia. Szczególnie jeśli cenią sobie pewien standard i komfort pobytu. W większości hoteli goście mają do dyspozycji restaurację oraz mogę skorzystać z serwowanych w hotelu śniadań. Oferowane są również dodatkowe usługi, takie jak: sale konferencyjne, Spa czy Fitness. Coraz więcej hoteli pozwala na obecność zwierząt. Ceny za nocleg są znacznie zróżnicowane i zależą przede wszystkim od standardu i lokalizacji hotelu. Przyjeżdżając na weekend do Wrocławia z partnerem lub partnerką, trzeba się liczyć, że minimalny koszt noclegów w obiekcie dwu lub trzy gwiazdkowym, poza ścisłym centrum to minimum 500 zł.

A jakie są jeszcze inne opcje?

Hostele to doskonała opcja dla młodych

Hostele stały się niezwykle popularnym rozwiązaniem noclegowym nie tylko we Wrocławiu. Usytuowane są na terenie całego miasta bliżej i dalej od centrum, bardzo często w pięknych, zabytkowych kamienicach. W odróżnieniu od standardowych hoteli są mniejsze i bardziej kameralne, a dzięki wspólnym przestrzeniom, np. kuchni czy miejsca do wypoczynku można nawiązywać ciekawe znajomości z ludźmi z całego świata. W większości hosteli są do dyspozycji pokojowe indywidualne np. dwu – trzy osobowe, ale również pokoje wieloosobowe, dla większych grup turystów. Zależnie od standardu i ceny, łazienki są w pokojach lub wspólne dla większej ilości ludzi. Jednak większość tego typu obiektów cieszy się doskonałymi opiniami, są bardzo zadbane i czyste i z pewnością mają swój charakter. Jest doskonała opcja dla młodych, którzy nie mogą pozwolić sobie na zbyt duże wydatki podczas podróży, a szukają klimatycznego miejsca w sercu miasta.

Apartamenty w sercu miasta

Kolejną opcją, z jakiej można skorzystać, przyjeżdżając do Wrocławia to wynajem apartamentu. Rozwiązania takie cieszą się coraz większą popularnością, dlatego oferta apartamentów jest z roku na rok bogatsza. Do wyboru są miejscówki o różnym metrażu, zależnie czy chcemy przyjechać tylko we dwoje, z całą rodziną, czy grupą przyjaciół. Jakie opcje są dostępne dla przyjeżdżających gości? Dla osób wybierających się do Wrocławia samotnie lub z partnerem idealnym rozwiązaniem są apartamenty jednopokojowe, typu studio z aneksem kuchennym. Mniejsze grupy lub rodziny do 4 osób mogą skorzystać z dwupokojowych apartamentów, składających się z salonu z aneksem kuchennym oraz jednej sypialni. Dla tych, którzy cenią sobie większy komfort lub przyjeżdżają na dłużej, są apartamenty z dwoma sypialniami oraz salonem z aneksem. Na pewno duże udogodnienie stanowi w pełni wyposażona kuchnia, w której bez trudu można przygotowywać posiłki. Apartamentowce usytuowane są w atrakcyjnych punktach miasta z bardzo dobrą komunikacją, a na terenie posesji zazwyczaj jest dostępny parking. Jest to doskonałe rozwiązanie, szczególnie jeśli nie przepadamy za pełnymi ludzi hotelami, lub jeśli chcemy odpocząć z dziećmi, w wygodnych, niemal domowych warunkach.