Działające we Wrocławiu Narodowe Forum muzyki to nie tylko wyjątkowe miejsce do zapoznania się z dziełami twórców z Polski i ze świata. To też okazja, aby wspomóc potrzebujących.

Narodowe Forum Muzyki angażuje się coraz częściej w różne akcje pomocowe, które mają na celu zdobycie pieniędzy na wsparcie osób w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki dużemu zainteresowaniu koncertami organizowanymi przez NFM możliwe jest uzyskanie sporych sum. Za sobą mamy już kilka koncertów charytatywnych. Planowane są również nowe.

 

Arcymistrzowie. Dar dla Aleppo

18 czerwca 2017 roku miał miejsce koncert charytatywny „Arcymistrzowie. Dar dla Aleppo” w Narodowym Forum Muzyki. Został poprowadzony przez trzech wyjątkowych dyrygentów: Jarosław Thiel, Agnieszka Franków-Żelazny i Andrzej Kosendiak.

 

Dzięki koncertowi Narodowe Forum Muzyki, a także Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich dołączyli do akcji „Dar dla Aleppo”, którego celem było zebranie wyposażenia szpitala św. Ludwika w Aleppo. W trakcie wydarzenia również można było wziąć udział w licytacji rysunków przygotowanych przez dzieci z Aleppo, a także dzieł sztuki współczesnej. Dzięki zebranym z koncertu funduszom udało się poprawić los mieszkańców Syrii.

 

Międzynarodowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicjów

Narodowe Forum Muzyki zaangażowało się również we wsparcie osób chorych. Obchodzony w październiku Międzynarodowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicjów stał się podstawą do zorganizowania specjalnego wydarzenia.

 

Charytatywna Gala Muzyki Filmowej Artyści – Wrocławskim Hospicjom pozwoliła uczestnikom nie tylko na zapoznanie się z muzyką, ale również na wsparcie osób potrzebujących. Do sprzedaży trafiły wtedy bilety – cegiełki w nominałach od 50 do 250 złotych. Dochód pozyskany ze sprzedaży został przeznaczony na zakupienie sprzętów oraz akcesoriów niezbędnych dla chorych osób.

 

Noworoczny Koncert Charytatywny

Kolejną akcją zorganizowaną przez Narodowe Forum Muzyki był Noworoczny Koncert Charytatywny, który odbył się 28 stycznia 2018 roku – jego celem było wsparcie podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

 

W trakcie wydarzenia wystąpili między innymi Neo-Nówka, Ania Rusowicz oraz Mikromusic. Przygotowano również specjalne aukcje charytatywne, kwestę oraz loterię fantową.

 

Osoby zainteresowanie wsparciem osób potrzebujących i dobrą muzyką, którą można posłuchać w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, powinny śledzić najnowsze informacje o koncertach charytatywnych – planowane są kolejne! Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej NMF.