Przez całe wakacje po Wrocławiu można było spacerować z przewodnikiem, podczas których można było poznawać historię tego wyjątkowego miasta. Mimo tego, że wakacje już się skończyły, cykla spacerów trwa nadal. Co zaplanowano na wrzesień?

Letnie spacery z przewodnikiem

Spacery z przewodnikiem to cykl wędrówek po mieście, organizatorem którego jest Koło Przewodników Miejskich Wrocławskiego Oddziału PTTK. W tym roku cykl ruszył na początku lipca. Na każdy wakacyjny miesiąc zaplanowano wiele pieszych wędrówek, dzięki którym turyści oraz mieszkańcy mogli poznawać historię miasta. Wyjątkowa architektura Wrocławia, przestrzeń kulturowa czy poznawanie miejsc związanych z osobami, które postanowiły połączyć swoje życie z tym pięknym miastem. Część spacerów przygotowana została także z myślą o rodzinach z dziećmi. Nie zapomniano również o turystach zagranicznych, w harmonogramie zwiedzania znalazły się także wycieczki obcojęzyczne. Wakacje 2018 to nie tylko spacery w języku angielskim i niemieckim, ale także w języku czeskim oraz rosyjskim. W lipcu zorganizowane zostały 24 wycieczki piesze. W ofercie znalazło się 5 wycieczek pieszych z rejsem po Odrze, a także 5 skierowanych do rodzin z dziećmi. W sierpniu zaplanowano 25 wycieczek, z czego 4 z nich połączone zostały z rejsem po Odrze oraz 4 dedykowano dla rodzin z dziećmi. Same spacery w towarzystwie przewodnika są bezpłatne, jednak jeżeli wybraliśmy spacer połączony z rejsem – trzeba było ponieść koszt rejsu.

Oferta na wrzesień

Mimo końca wakacji nie zakończył się jeszcze cykl spacerów z przewodnikiem. Trwa on również we wrześniu, choć liczba zaplanowanych spacerów jest zdecydowanie mniejsza. We wrześniu przewidziano 10 wycieczek, z czego 2 to propozycja przeznaczona dla miłośników jednośladów. Propozycja dla posiadaczy rowerów to “Rowerem tam nie dojedziesz…” oraz “Pępek Wrocławia”. Co jeszcze czeka nas we wrześniu? Już w najbliższy weekend, 15.09., podczas spaceru z przewodnikiem będzie można poznać historię najstarszego osiedla w mieście – Osobowice, a dzień później można będzie poznać historię wrocławskiego policjanta, Eberharda Mocka. W przedostatni weekend września, to kolejne dwie wycieczki piesze: “Dzielnica Wzajemnego Szacunku” oraz przedwojenne wille znajdujące się we wrocławskiej dzielnicy Borek. Ostatni weekend września to także oferta wycieczek pieszych. Podczas sobotniego spaceru będzie można poznać historię wrocławskich protestantów, reformacji oraz tego, jaki miała ona wpływ na rozwój miasta. W niedzielę będzie można przespacerować się Promenadą Staromiejską i poznać jej wyjątkową historię.