Polska to kraj, który się rozwija i na pewno dąży do osiągnięcia standardów i wyników, jakimi mogą się pochwalić kraje Europy Zachodniej. Już dzisiaj w naszym kraju można zauważyć regiony, gdzie np. przemysł jest bardzo rozwinięty. Województwo dolnośląskie należy właśnie do takich regionów i okolice Wrocławia oraz Lubina są uznawane za jedne z najbardziej uprzemysłowionych. Region ten plasuje się na czwartym miejscu w Polsce jeśli chodzi o udział w tworzeniu PKB. To wszystko sprawia, że ten region jest uznawany za bardzo atrakcyjny gospodarczo i bardzo rozwinięty. To na pewno wpływa także na reputacje miejscowych przedsiębiorstw ale i życie mieszkańców. Które branże na Dolnym Śląsku przynoszą największe zyski? Przekonajmy się.

Współpraca z zagranicznymi inwestorami

Województwo dolnośląskie może się także pochwalić wieloma współpracami z inwestorami z zagranicy. Bardzo chętnie poszerzają oni swoją działalność inwestując w nowe oddziały. Najwięksi inwestorzy to kapitał brytyjski, kapitał amerykański, kapitał francuski oraz japoński. Dolny Śląsk jak najbardziej jest znany zagranicznym inwestorom i bardzo często podziwiany. Duże przedsiębiorstwa, które mają swoje siedziby na Dolnym Śląsku z pewnością są zadowolone z dobrego położenia geograficznego czyli bliskiego sąsiedztwa z Niemcami i Czechami. To również ma wpływ na rozwój przemysłu w tym rejonie. Te kraje to najważniejsze rynki polskiego zbytu.

Atrakcyjna lokalizacja Dolnego Śląska

Jako dużą zaletę Dolnego Śląska można wymienić również pobliską autostradę A4, rozbudowany port lotniczy. To wszystko wpływa na zacieśnianie więzi gospodarczych z innymi krajami. Główne branże przemysłowe Dolnego Śląska to motoryzacja, elektrotechnika, elektromechanika, tworzywa sztuczne oraz produkcja wyrobów z metali. Na tle innych regionów branże rzeczywiście odznaczają się wysokim wskaźnikiem produkcji oraz niebywałą dynamiką wzrostu.

Województwo dolnośląskie to lider w wydobyciu kamieni drogowych oraz budowlanych oraz kruszyw naturalnych. Trzeba także zaznaczyć, że najważniejszą rolę w gospodarce Dolnego Śląska odgrywa przemysł wydobywczy związany z eksploatacją rud miedzi, srebra czy węgla brunatnego. Bez tego ten region nie byłby taki znany i ceniony. Jednak tylko tutaj w naszym kraju kwitnie przemysł wydobywczy, z czego możemy być dumni.

Dolny Śląsk – lider w motoryzacji

Dolny Śląsk jest także określany jako stolica motoryzacji i nie są to tylko puste słowa. Właśnie tutaj inwestorzy bardzo chętnie zakładają swoje fabryki. Między innymi przyczynia się do tego wykwalifikowana siła robocza, wykwalifikowana kadra zarządzająca oraz inżynierska, stosunkowo niskie koszty produkcji. Bardzo wielu naszych rodaków na Dolnym Śląsku znajduje zatrudnienie w zagranicznych koncernach. Inwestorzy z zagranicy bardzo chętnie przenoszą swój biznes do naszego kraju. Na pewno im się to opłaca i generuje ogromne zyski a nam Polakom dostarcza miejsc pracy.

Polska może się chwalić dobrze rozwiniętym Dolnym Śląskiem. Jeśli chodzi o przemysł właśnie tutaj jak nigdzie indziej on kwitnie i cały czas rozwija. To zasługa wielu przedsiębiorców, ale i władz, które umożliwiają rozwój lokalnych biznesów.