Wrocław już po raz drugi na przestrzeni ostatnich kilku lat gości największe wydarzenie wszystkich miłośników szeroko rozumianej fantastyki. W dniach od 18 do 22 sierpnia w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się Polcon. Najstarszy i największy spośród wszystkich tego rodzaju imprez. Dlaczego warto wybrać się na to wydarzenie? Atrakcji z całą pewnością nie zabraknie.

Polska fantastyka wywodzi się z literatury, dlatego zatem nie ma nic dziwnego w tym, że to właśnie ta dziedzina sztuki będzie najliczniej reprezentowana w trakcie całego wydarzenia. Promocje nowych książek, spotkania z autorami dające możliwość spotkania ulubionych twórców twarzą w twarz, zamienienia paru słów i uzyskania autografu. Jeśli zatem chcesz przekonać się, jakimi ludźmi są autorzy ulubionych książek, musisz koniecznie odwiedzić odbywający się we Wrocławiu Polcon.

Literatura

O literaturze będzie również można posłuchać w całym cyklu wykładów, prelekcji i dyskusji panelowych. Będą one prezentowały zarówno klasyczne już dziś utwory science fiction i fantasy, ich twórców, jak i zajmowały się kondycją dzisiejszej, coraz szerzej rozumianej literatury fantastycznej. Osoby chcące zdobyć i pogłębić swoją wiedzę na te tematy, niewątpliwie uzyskają ogromną szansę na zdobycie wielu cennych informacji.

Fani fantastyki nie ograniczają się jedynie do czytania powieści i opowiadań. W trakcie Polconu będzie również okazja do tego, by wziąć udział w wydarzeniach skoncentrowanych na filmowych przedstawieniach fantastycznych światów. Każdy miłośnik tego rodzaju sztuki nie może przegapić szansy na spotkania ze znawcami kina i innymi wielbicielami fantastycznej części dorobku światowego kina.

Równie istotne dla fandomu są wszelkiego rodzaju gry, dlatego też i ich nie zabraknie w ciągu najbliższych dni we Wrocławiu. Gry komputerowe, gry karciane, RPG i Larp będą reprezentowane bardzo licznie, odbędą się konkursy i turnieje, więc na pewno nie będziesz się nudzić.

W ciągu ostatnich kilku lat ogromną popularność na tego rodzaju imprezach zdobył konkurs cosplay. Ten powstały w Japonii rodzaj gry aktorskiej i konkursu stał się obecnie bardzo modny i przyciąga coraz większą liczbę uczestników. Cieszy się również ogromną popularnością wśród widzów, podziwiających atrakcyjne kreacje.

Szczegółowy program Polconu znajduje się na tutaj, z całą pewnością znajdziesz tam interesujące wydarzenia, zgodne z własnymi upodobaniami. Odkryj, co tegoroczny Polcon ma do zaoferowania.