Komisja Morderstw jest to najnowszą produkcja Telewizji Polskiej, która łączy klasyczny kryminał z promocją regionu, czyli Dolnego Śląska. Możemy znaleźć tu wiele ciekawostek historycznych, a także ciekawych losów bohaterów, które przeżywamy wraz z nimi. Za wszystkimi zagadkami zawsze jednak kryje się człowiek, który odkrywa w ten sposób swoje słabości popychające go do dokonania przestępstwa. Co nas zatem intryguje w tej produkcji?

Dramatyczne dzieje Wrocławia – Komisja Morderstw

W każdym odcinku możemy poznać kolejną zagadkę z przeszłości, która powiązana jest ze współczesnymi sprawami. Obserwujemy splątane ludzkie losy, zmienia się bieg historii, a w końcu dochodzi do odkrycia wielkiej tajemnicy, która obraca życie niektórych osób o 180 stopni. Każda sprawa jest niezwykle skomplikowana i nawiązuje do historii z przeszłości, takich jak Żołnierze Niezłomni, historie Ziem Odzyskanych, a także zdarzenia z II Wojny Światowej.

Dla inspektor Alicji Grześkowiak, która jest szefową Wydziału Spraw Niewyjaśnionych, nazywanej Komisją Morderstw, każda sprawa to skomplikowana zagadka, wiążąca się z rekonstrukcją zatartych śladów. Jest ona bardzo ambitna i zawzięta, co zawsze pozwala odnieść jej sukces. Możemy również poznać często dramatyczne dzieje Wrocławia, a także reszty regionu.

Wieloelementowa intryga na Dolnym Śląsku

komisja morderstw serial

„Komisja Morderstw” to połączenie horroru, thrillera, filmu psychologicznego, a także dramatu historycznego, gdzie spotkamy również wątki miłosne. Wszystko owiane jest tajemniczą atmosferą i niedopowiedzeniami, które należy wyjaśnić. Inspektor Grześkowiak, której rolę odgrywa Magdalena Buczkowska, zawsze może liczyć na wsparcie młodszego inspektora Macieja Stasińskiego, w którego wcielił się Krzysztof Pieczyński.

Wraz z nimi pracuje również aspirant Dominik Herz, którego gra Marcel Sabat – młody, lecz niezwykle bystry człowiek, który z całej trójki ma najbardziej analityczny umysł, dzięki czemu zauważa wszelkie szczegóły i przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii bada materiały dowodowe. Bohaterom towarzyszy również doktor Adam Frejncz ( w tej roli Paweł Małaszyński), który na każdym kroku ukazuje swoją inteligencję i zarazem tajemniczość.

Przyjemne z pożytecznym

„Komisja Morderstw” to serial oparty na scenariuszu Krzysztofa Kopki, Marcina Kurka, Waldemara Krzystka, a także Julii Popkiewicz. Szybko trafił do serc widzów i zyskał szeroką widownię, a to wszystko za sprawą odkrywania uroków Dolnego Śląska, a także wielokulturową historią związaną z regionem. Zdjęcia powstawały we Wrocławiu, a także na zamkach Książ oraz w Kliczkowie, w poradzieckich bazach, Karkonoszach, czy w nazistowskim kompleksie Reise w okolicach Wałbrzycha.

Widzowie mogą więc nie tylko śledzić losy głównych bohaterów, ale również zapoznać się z tajemniczym Dolnym Śląskiem oraz jego historiami. Reżyserzy celowo stworzyli taką kreację filmową, aby trzymać widza w napięciu i niewiedzy. Tajemnica jest dla nich kwintesencją sztuki filmowej. Serial składa się z dwunastu odcinków, losy bohaterów „Komisji Morderstw” możemy śledzić w TVP 1 we wtorki o 21:25.

Tutaj obejrzycie wszystkie odcinki Komisji Morderstw

Strona serialu komisjamorderstw.tvp.pl