Dnia 22 kwietnia, w sobotę, zaplanowany jest Światowy Dzień Ziemi – to właśnie w tym dniu świętowany będzie też we Wrocławiu Dzień Odry. To wyjątkowa propozycja dla tych, którzy chcą spędzić czas na świeżym powietrzu – także z całą swoją rodziną!

Głównym celem Dnia Odry, który ma odbyć się na Bulwarze Xawerego Dunikowskiego, jest zaprezentowanie Odry jako miejsca doskonałego do rekreacji i wypoczynku, ale również jako istotnego elementu lokalnego środowiska naturalnego oraz gospodarki.

W zeszłym roku nad Odrą zorganizowano „Festyn na Bulwarze Dunikowskiego”, który przyciągnął wielu zainteresowanych. Właśnie dlatego Biuro Promocji Miasta i Turystyki postanowiło na kontynuowanie imprezy, tym razem pod nazwą Dzień Odry.

Odra

Odra jako rzeka ma naprawdę ogromny potencjał – widać to między innymi po przeprowadzonej we Wrocławiu rewitalizacji nabrzeża. Odra jest świetnym miejscem do wypoczynku nad wodą, także pływają po niej różnorodni armatorzy floty pasażerskiej. Jeszcze więcej o Odrze będziemy mogli dowiedzieć się w trakcie jej specjalnego dnia.

W trakcie imprezy mają być zaprezentowane również inne ciekawe atrakcje Wrocławia. Na miejscu pojawią się food trucki, które będą serwowały wyśmienite jedzenie. Planuje się też organizację warsztatów poświęconych miastu, żegludze, ekologii i gospodarce związanej z Odrą. Przygotowane będą również atrakcje dla najmłodszych, dlatego w trakcie Dnia Odry nikt nie będzie się nudzić.

Dokładne informacje o wydarzeniu możemy znaleźć na stronie internetowej: http://wroclawnadodra.pl/wydarzenie/dzien-odry.