Tylko do zakończenia października zespoły ze szkół wrocławskich miały możliwość wzięcia udziału w Grze Miejskiej prowadzonej w ramach Wrocławskich Dni (Elektro)Recyklingu.

 

Nauczyciele i uczniowie wrocławskich szkół już od 8 lat uczestniczą w konkursie Wrocławskich Dni Elektrorecykling / Recyklingu. Konkurs ten poleca odwiedzeniu centrum miasta w poszukiwaniu specjalnych plansz i wykonywaniu różnych zadań wymagających wykorzystania umiejętności i wiedzy ogólnej.

 

Nauka recyklingu w przystępnej formie

Gra Miejska przypomina popularne podchody. Zespoły składające się z kilkunastu osób mają za zadanie wyszukać ukryte plansze z zadaniami w różnych punktach miasta. Ponadto w dniu 27 października w Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży przy ul. Kołłątaja prowadzone będą zajęcia z tworzenia przypinek i magnesów na lodówkę związane z akcją.

 

Akcja została zaprojektowana w ten sposób, aby w atrakcyjnej dla uczniów formie uczyć zasad prawidłowej segregacji odpadów. W ramach akcji prowadzona jest również kampania medialna. Przygotowany z tej okazji spot edukacyjny będzie można zobaczyć w środkach masowego transportu we Wrocławiu.

 

Recykling to przyszłość

Najmłodsi mają największy wpływ na to, jak będziemy żyli w przyszłości. Właśnie dlatego akcja kierowana jest w szczególności do nich.

 

W tegorocznej edycji dużo miejsca poświęca się gospodarowaniu odpadami komunalnymi, w tym opakowaniami. Używane przez nas na co dzień opakowania również są cennym surowcem wtórnym, ale bardzo ważna jest wiedza na temat tego, które można poddawać recyklingowi, a które się do tego nie nadają.

 

Podsumowanie akcji i wręczenie nagród odbędzie się 12 grudnia.

 

Więcej informacji na temat akcji oraz harmonogram prowadzonych działań dostępne są na stronie internetowej: http://www.wdr.org.pl/.

 

Organizatorami akcji są Urząd Miasta, Wydział Środowiska i Rolnictwa oraz firma Tetra Pak Sp. z o.o. partnerem akcji jest Zespół Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży. Honorowy patronat nad akcją objął Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.