WKS Śląsk Wrocław obchodził niedawno swój jubileusz – to aż 70 lat historii, która pisana jest również teraz.

W związku z tym wyjątkowym wydarzeniem miały miejsce również obchody, w trakcie których zorganizowano między innymi plebiscyt wyłaniający najlepszą „jedenastkę” zawodników oraz najlepszego trenera klubu.

Śląski klub ma wielu fanów nie tylko we Wrocławiu, ale również w innych miastach. Kibicują swojej drużynie już od ponad 70 lat – ta symboliczna liczba stała się podstawą do przygotowania wyjątkowych obchodów, które miały miejsce w 2017 roku.

 

1947 – 2017 – 70 lat historii Wojskowego Klubu Sportowego Śląsk Wrocław

WKS Śląsk Wrocław (Wojskowy Klub Sportowy Śląsk Wrocław) został założony w 1947 jako Wojskowy Klub Sportowy Pionier. W jego ramach działają sekcja piłkarska, koszykarska, piłki ręcznej, podnoszenia ciężarów oraz hokeja na lodzie.

 

Historię klubu w ciągu ostatnich 70 lat pisało wiele postaci o wybitnych zdolnościach. Razem to kilkuset różnych graczy, którzy pochodzili z niemalże 30 krajów na całym świecie, którzy trenowani byli przez nie mniej uzdolnionych szkoleniowców.

 

Z okazji 70-lecia, które miało miejsce w 2017 roku, WKS Śląsk Wrocław przygotował specjalne obchody, które stały się również okazją do przybliżenia historii klubu jego obecnym kibicom oraz podziękowania tym, którzy byli i są z nim związani również teraz.

 

Ważnym wydarzeniem obchodów był między innymi mecz pomiędzy Śląskiem Wrocław a Legią Warszawa, który był oglądany przez ponad 24 tysiące fanów. Z tej okazji kibice zaprezentowali również oprawę na obchody 70-lecia klubu.

 

Plebiscyt z okazji 70-lecia Śląska Wrocław

W trakcie obchodów powstania Śląska Wrocław miał także miejsce wyjątkowy plebiscyt, którego celem było wybranie najlepszych zawodników, a także trenera 70-lecia.

 

Plebiscyt został zorganizowali Śląsk Wrocław, Stowarzyszenie Kibice Razem Śląsk Wrocław, Wielki Śląsk oraz Gazeta Wrocławska – w trakcie jego trwania kibice mogli głosować na najlepszą „jedenastkę” wszech czasów.

 

11 na 70-lecie: Janusz Jedynak – Piotr Celeban, Władysław Żmuda II, Mariusz Pawelec – Dariusz Sztylka, Krzysztof Ulatowski, Ryszard Tarasiewicz, Józef Kwiatkowski, Waldemar Prusik, Tadeusz Pawłowski – Janusz Sybis.

 

Trener 70-lecia: Orest Lenczyk

 

Obcokrajowiec 70-lecia: Marian Kelemen

 

Przyznano także wyróżnienia specjalne:

  • Trener: Władysław Żmuda I
  • Bramkarz: Zygmunt Kalinowski
  • Obrońcy: Mieczysław Kopycki, Waldemar Tęsiorowski
  • Pomocnicy: Sebastian Mila, Zygmunt Garłowski
  • Napastnicy: Mieczysław Jurecki, Paweł Śpiewok