Igrzyska młodzieńców jak z łaciny tłumaczone są juwenalia, można już wyczuć w powietrzu, nawet pogoda powolutku się rozkręca, aby w czasie najważniejszego tygodnia studentów, uradować wszystkich promieniami słońca. Juwenalia 2017, które zawładną całym miastem, rozpoczną się 8 maja.

Na wrocławskich ulicach spotkać będzie można biegające konie i pędzących za nimi kowbojów z lasso, damy z wielkimi kapeluszami, byki trzymane za rogi i wiele innych atrakcji znanych nam tylko z filmów western. Juwenalia 2017 przywędrują do Wrocławia wprost z Dzikiego zachodu!

Juwenalia 2017 – co ciekawego w programie?

Pierwszego dnia prawdziwą gratką dla miłośników muzyki innej niż techno i rap będzie 2 Bands in 1 Show –  muzyczne show w wykonaniu Orkiestry Politechniki Wrocławskiej wraz z big bandem ze Stuttgartu. We wtorek studenci mogą spróbować swoich sił w Żaktandzie – nasyconym w naukowo-techniczne słowa, o niejasnym pochodzeniu dyktandzie. Przez cały dzień będzie można zapoznać się z projektami kół naukowych Politechniki Wrocławskiej, a co najważniejsze skonfrontować swoją wiedzę teoretyczną z praktyką. Miłośnicy technologicznych wynalazków na pewno będą wniebowzięci. Ci, którzy nie stronią od napojów w puszkach, a wprost uwielbiają je trzymać ciągle przy sobie, mogą wziąć udział w niezwykle kreatywnym konkursie puszkowym. Wystarczy kilka puszek, trochę metrów taśmy i nieograniczona wyobraźnia, która pozwoli na zbudowanie najciekawszej puszkowej konstrukcji. Jak co roku najważniejszym punktem programu jest Pochód Juwenaliowy, który rozpoczyna się przed budynkiem D21 na Politechnice, a swoją metę wyznaczoną ma na Polach Marsowych przy Akademii Wychowania Fizycznego. Drodzy mieszkańcy Wrocławia, w czasie pochodu lepiej nie wychodzić z domu, bo można zostać złapanym na lasso albo przyprowadzić jakiegoś byka za rogi. Atrakcji w ciągu tych pięciu dni na pewno nie zabraknie, a każdy kto będzie chciał, zostanie wciągnięty w wir przygód Dzikiego Zachodu.

Kto zagra na scenach Dzikiego Zachodu?

Na saloonowej scenie zagoszczą: Bisz (B.O.K) – raper i poeta w jednej osobie pochodzącej z Bydgoszczy, Kipikasza – laureaci konkursu AEStrada, Frankenstein Children – zwycięzcy konkursu Poli Rock, ciesząca się niegasnącą popularnością Marcelina, Xanaxx – duet tworzący muzykę elektroniczną, Black Radio – chłopcy grający niezłego rocka, Habakuk, którego fanom muzyki reggae przedstawiać nie trzeba, Gooral – folkowe melodie połączone z muzyką elektro, Romantycy Lekkich Obyczajów – na pewno zagrają swoje przewrotnie romantyczne utwory i Quebonafide –  połączenie wyszukanych słów z rymowankami.

Wszystkie koncerty odbywać będą się w dniach od 10 do 11 maja na Kampusie Politechniki Wrocławskiej lub na osiedlu studenckim nazywanym Wittigowem, czyli u zbiegu ulic Wittiga i Wróblewskiego w pobliżu Ogrodu Zoologicznego.

Juwenalia 2017 rozpoczyna Politechnika Wrocławska z Akademią Wychowania Fizycznego oraz Uniwersytetem Wrocławskim, później do świętowania dołącza Uniwersytet Ekonomiczny i Uniwersytet Przyrodniczy, dlatego też wszystkie imprezy potrwają do 26 maja. Juwenalia co roku przyciągają ponad 30 tysięcy uczestników, a każda z uczelni prezentuje cały wachlarz atrakcji!