Klecina to osiedle położone blisko centrum Wrocławia, odznaczające się spokojną i bezpieczną okolicą. Znajduje się na uboczu i zachwyca klimatem i otoczeniem przyrody. Warto poznać zarys historyczny tego miejsca i zwiedzić najważniejsze atrakcje Kleciny, które na długo zapamiętamy.

Kilka słów o historii Kleciny

 

Historia tego uroczego miejsca odnosi się do Joannitów, którzy rozwinęli tutaj hodowlę owiec i pasterstwo. W XIX wieku zaczęły powstawać fabryki, uruchomiono linię kolejową, a osiedle zaczęło tętnić życiem. Po pewnym czasie wybudowane także kościół ewangelicki. W 1997 roku na pobliskich Bielanach zbudowano centrum handlowe. Osiedle ciągle się rozwija.

Atrakcje Kleciny

Znajdziemy tutaj wiele atrakcji, z których dominują piękne krajobrazy i przyroda. Park Kleciński zachęca spacerowiczów do odwiedzania tego miejsca z całą rodziną. Dzieci mogą pobawić się na placu zabaw, a rodzice wypocząć w otoczeniu przyrody. Cisza i spokój to cechy charakterystyczne tego uroczego miejsca.
Kolejnymi miejscami godnymi uwagi są rozmaite uliczki, zachwycające niepowtarzalnym klimatem. Kościelna, Wałbrzyska, Buraczana, Marchewkowa… Jest w czym wybierać.
Wrażenie robi także kościół Najświętszej Maryi Panny, gdzie codziennie rano słychać kościelne dzwony. W otoczeniu kościoła ujrzymy rewolucyjne modyfikacje.
Odwiedzić warto także ulicę Zabrodzką, którą dojdziemy do cmentarza noszącego ślady historii. W dzisiejszych czasach w tym miejscu są pochowani katolicy, dawniej na cmentarzu chowano ewangelików ze wsi Klecina. W tym miejscu wojenne piętno dało o sobie znać – kilka lat temu znaleziono tu niewypał po sowieckim bombardowaniu miasta.

Nowoczesność i funkcjonalność

Aktualnie Klecina to doskonały punkt, z którego w wiele miejsc z łatwością dotrzemy. Znajdziemy tu mnóstwo nowego budownictwa, eleganckie biurowce, lokale usługowe i szereg innych miejsc. Świat idzie do przodu, jednak na tym uroczym osiedlu każdy odnajdzie spokój i własne miejsce na ziemi. To miejsce doskonałe dla rodzin z dziećmi, jak i dla osób starszych, czy młodych. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, a otoczenie przyrody sprawi, że każdego dnia będziemy z przyjemnością podziwiać piękno tutejszej natury. Komunikacja jest łatwo dostępna, co jest sporym ułatwieniem dla każdego mieszkańca i osób przybywających. W pobliżu znajdziemy galerie handlowe i inne punkty usługowe, które ułatwią codzienne życie.

Zamieszkaj w willi na Klecinie, wrocławski developer AZ Budownictwo, który cieszy się dobrą opinią wśród nabywców realizuje budowę wygodnych willi na Klecinie. Warto sprawdzić jego ofertę.

Na tym osiedlu czas płynie wolniej, a ludzie są zadowoleni i uśmiechnięci. Z dala od zgiełku miasta znajdziemy wyciszenie i odprężenie, jednocześnie zyskując możliwość łatwego dojazdu do Wrocławia. Położenie na uboczu sprawia, że w każdej chwili możemy cieszyć się naturą i zielenią krajobrazu. Park kleciński, kościół, urocze uliczki to tylko niektóre z atrakcji tego miejsca. Tutaj odnajdziemy spokój w każdej porze dnia, rozkoszując się przyjemnym obcowaniem z przyrodą. Zachęcający jest także dobry węzeł komunikacyjny i bliskość wielu sklepów. To miejsce idealne, tętniące życiem i radością każdego dnia, co pokochało wiele osób.