Przedostatni weekend maja we Wrocławiu niewątpliwie odbywać się będzie pod znakiem kultury. Miasto Zakochanych już po raz kolejny organizuje jedną z najbardziej wyczekiwanych imprez kulturowych w całej Europie. Aż osiemdziesiąt instytucji połączyło siły, aby wspólnie stworzyć program imprezy, w czasie której dla nikogo nie zabraknie atrakcji.

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997 roku i szybko zyskała uznanie wśród lokalnej społeczności. W kolejnych latach podobne wydarzenia miały miejsce również w Paryżu i Amsterdamie. Dziś, po ponad dwudziestu latach w ślady berlińskich organizatorów ówczesnego Lange Nacht der Mussen poszli również inni. Obecnie impreza organizowana jest w 140 krajach i przyjęła dumną nazwę Europejskiej Nocy Muzeów.

 

Program przewiduje fantastyczne atrakcje dla każdego uczestnika

 

Wbrew temu co sugeruje nazwa, Europejska Noc Muzeów to nie tylko zwiedzanie obiektów muzealnych. W tym roku wrocławscy organizatorzy postanowili umieścić w programie aż dwieście wydarzeń, a wśród nich nie zabraknie miejsca na wernisaże, warsztaty, pokazy, koncerty i wiele, wiele innych. Motywem przewodnim wrocławskiej nocy muzeów będzie setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. To więc również świetna okazja, aby weekendowy wyjazd stał się wycieczką o charakterze edukacyjnym. A oto część atrakcji jakie zostały przygotowane dla uczestników imprezy:

  • „Dobranocka” – fantastyczna atrakcja dla najmłodszych, której organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury Śródmieście.
  • „Noc Nadodrza przy Miejscu 12” – kolejny punkt programu Nocy Muzeów będący ukłonem organizatorów w stronę dzieci. Podczas warsztatów młodzi wizjonerzy nauczą się prostych szyć introligatorskich pogłębiając swoją wiedzę o książce.
  • „Trzy Oblicza Salvadora Dali” – to z kolei punkt dla miłośników mimodramu, którego organizatorem jest Wrocławski Teatr Formy.

 

Europejska Noc Muzeów we Wrocławiu to jedyna okazja, aby móc odwiedzić w Mieście Kultury miejsca na co dzień niedostępne. Miasto na czas imprezy uruchomi również zabytkowe linie komunikacyjne. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko rozpocząć planowanie wyjazdu. Do zobaczenia!