Już od kilku lat we Wrocławiu organizowane są wyjątkowe Noce Muzeów, podczas których nie tylko muzea, ale również galerie sztuki oraz inne instytucje kultury zapraszają do zwiedzania całkowicie za darmo. Tegoroczna edycja będzie miała miejsce 20 maja. Sprawdź już teraz, gdzie warto się wybrać!

We wrocławskiej Nocy Muzeów bierze udział ponad 80 różnych instytucji, które w tym czasie przygotowały dla odwiedzających przeszło 200 wydarzeń. Dodatkowo przygotowano również specjalny program dla dzieci oraz zaplanowano komunikację, aby każdy chętny mógł łatwo dostać się do wybranego przez siebie miejsca.

Gdzie warto ustawić się w kolejce?

Jedna noc to zdecydowanie za mało, aby odwiedzić wszystkie placówki biorące udział w tym niezwykłym wydarzeniu, jakim jest Noc Muzeów. Wobec tego prezentujemy najciekawsze propozycje dla tych, którzy nie wiedzą jeszcze, gdzie się wybrać.

Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszą się placówki takie jak Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Muzeum Książąt Lubomirskich w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Miejskie Wrocławia, Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, aby wspomnieć o niektórych punktach.

W tym roku do wydarzenia przystąpił też Pawilon Czterech Kopuł, w którym będzie można wziąć udział w specjalnej grze oraz w warsztatach, Warto też pomyśleć o skorzystaniu ze ścieżki Biennale Sztuki Mediów WRO 2017 DRAFT SYSTEMS, na której na zwiedzających czekają wystawy sztuki współczesnej. Dalej od centrum dostępne będą Zamek na Wodzie w Wojnowicach oraz atrakcje oferowane przez Społeczne Muzeum Militarne przy ul. Pełczyńskiej i Wrocławskie Stowarzyszenie Fortyfikacyjne.

Komunikacja podczas Nocy Muzeów 2017 we Wrocławiu

Kursować będzie zabytkowa linia tramwajowa „M1”, która będzie kursować co 30 minut w godzinach od 17:00 do 23:00 na następującej trasie: Pl. Społeczny, Sienkiewicza, Uniwersytet, Kazimierza Wielkiego. Będzie można posłuchać wykładu na temat wrocławskich tramwajów.

Także dostępna będzie bezpłatna linia autobusowa, która będzie dojeżdżać do bardziej oddalonych placówek. Oznaczona jest jako „M2” i będzie kursować co 30 minut w godzinach od 17:00 do 23:00 na następującej trasie: Browar Mieszczański (Hubska), Dworzec PKS i PKP, Muzeum Etnograficzne (pl. Wróblewskiego), Muzeum Narodowe (pl. Społeczny), Muzeum Przyrodnicze (Sienkiewicza), Muzeum Mineralogiczne i Geologiczne (Drobnera), Nadodrze- galerie (pl. Staszica), Społeczne Muzeum Militarne (Pełczyńska).

Dokładne informacje na temat programu oraz pełna lista placówek biorących udział w Nocy Muzeów 2017 dostępne są pod adresem: http://www.wroclaw.pl/noc-muzeow-2017-wroclaw.